PL / EN
Logotyp serwisu lamode.info
ZOOM NA MODELKĘ – MONIKA „JAC” JAGACIAK

ZOOM NA MODELKĘ – MONIKA „JAC” JAGACIAK

Monika „Jac” Jagaciak ma 21 lat, a w swoim portfolio pokazy i kampanie najlepszych marek na świecie. Wiecie jak rozpoczęła się jej przygoda z modelingiem?

Imię i nazwisko: Monika Jagaciak, używa pseudonimu Jac

 

Data i miejsce urodzenia: 15 stycznia 1994, Poznań

 

Wymiary: 80-59-88

 

Wzrost: 179 cm

 

Rozwój kariery: Kariera Jac rozpoczęła się gdy jako nastolatka zgłosiła się na casting w centrum handlowym. Ponoć kwadrans po tym, jak wyszła z castingu, otrzymała telefon od szefowej agencji modelek Gaga Models (w której jest do dnia dzisiejszego). Rozwój jej kariery utrudniał bardzo młody wiek, gdyż miała wówczas 13 lat. Pierwsze kroki jako modelka stawiała więc w Azji, gdzie prawo nie jest tak surowe, jak w Europie czy w Stanach Zjednoczonych. Podczas pobytu na Dalekim Wschodzie została zauważona przez pracowników światowej agencji IMG. W 2008 roku zaproszono ją do wzięcia udziału w Australian Fashion Week, co wywołało burzę protestów na całym świecie. Wtedy to ustalono, że modelki biorące udział w pokazach musza mieć co najmniej 16 lat. Jednak kariery Jac nic nie zdołało zatrzymać, bowiem rok wcześniej, mając 13 lat wystąpiła obok Darii Werbowy w kampanii reklamowej Hermes. Jak widać, jest skazana na sukces. 

 

Największe osiągnięcia: Jac, poza występem w kampanii Hermes, zdążyła już wpisać sobie do swojego CV sporo osiągnięć. Jej imponujące portfolio wypełniają kontrakty z takimi markami jak: Calvin Klein, Alberta Feretti, Dior, Dolce&Gabbana, Ellassay, Boss Orange, Lacoste, Louis Vuitton, Marc Jacobs, Valentino czy Tommy Hilfiger. Jako jedyna w historii szesnastolatka wystąpiła w kampanii kosmetyków Chanel jesienią 2010 roku, a z francuską marką związana jest po dziś dzień. Ostatnio pojawiła się chociażby w najnowszych odsłonach kolekcji biżuterii - Chanel Jeweller oraz zegarków - L'istant Chanel. Modelka, którą portal models.com umieścił w swoich rankingach Top 50 oraz The Money Girls, od 2013 pojawia się także na wybiegach marki Victoria’s Secret. Oprócz pokazów i kampanii, rodowita poznanianka ma na swoim koncie wiele różnych edytoriali i okładek dla najbardziej prestiżowych magazynów o modzie na świecie, na czele z Harper’s Bazaar i Vogue. W minionym roku doczekała się swojej pierwszej indywidualnej okładki biblii mody, pojawiając się w sierpniowym numerze Vogue Mexico.

 

Nasza opinia: Jac po raz pierwszy branży dała o sobie znać już jako dziewczynka. Nas niezwykle cieszy jej sukces, który niewątpliwie zawdzięcza przede wszystkim urodzie i talentowi, ale w pewnej dawce również kontrowersjom, jakie wywołało jej pojawienie się w świecie mody w tak młodym wieku. Obecnie, niezwykle ambitna 21-letnia Polka umiejętnie korzysta z okazji, jakie dał jej los. Bardzo cenimy Jac, podziwiamy jej nietypową urodę i nieustająco jej kibicujemy.

video

GUCCI LINK TO LOVE

tagi: Monika Jagaciak | Monika Jac Jagaciak | JAC | zoom na modelkę |

podobne artykuły