PL / EN
Logotyp serwisu lamode.info
ZOFIA CHYLAK -  POZNAJCIE POLSKĄ PROJEKTANTKĘ

ZOFIA CHYLAK - POZNAJCIE POLSKĄ PROJEKTANTKĘ

Niebanalne projekty ispirowane przeszłą sztuką, prosto spod ręki projektantki Zofii Chylak. Zobaczcie propozycje nowej polskiej marki! 

Zofia Chylak to nowa polska marka sygnowana nazwiskiem projektantki, która posiada bogate doświadczenie zarówno w Polsce jak i za granicą. Swoją karierę rozpoczynała od asystowania znanej designerce Ani Kuczyńskiej. Odpowiednią edukację projektancką odbyła w Nowym Yorku w Proenza Schouler w atelier francuskiego projektanta, jednego z najlepszych kontruktorów odzieży, Nicolasa Caito.

 

 

Zofia Chylak jest w wykształcenia historykiem sztuki i ta dziedzina nauki w dużej mierze definiuje kierunek jej twórczości. Specjalizuje się w badaniach nad symboliką stroju w sztuce północnego renesansu. Znajomość dorobku artystycznego minionych pokoleń inspiruje projektantkę i jest podstawą w jej twórczości.

 


Projektantka proponuje romantyczny look z lekką nutą retro. Uszyte są z materiałów świetnej jakości takich jak  jedwab czy wełna. Pojawiają się też tradycyjne futra z karakuł o surowym kroju. Szerokie ramiona, baskinki, plisy czy fantazyjne hafty, to znaki rozpoznawcze ubrań projektu Zofii Chylak. Propozycją nowej marki jest również szycie na miarę.

 


Zobaczcie projekty Zofii Chylak tylko w naszej galerii!

 


video

TRENDY JESIEŃ 2022

tagi: Zofia Chylak | Małgorzata Turczyńska | Ania Kuczyńska | Nicolas Caito |

podobne artykuły