PL / EN
ZMARŁ NOLAN MILLER - TWÓRCA KOSTIUMÓW DO KULTOWEJ DYNASTII

ZMARŁ NOLAN MILLER - TWÓRCA KOSTIUMÓW DO KULTOWEJ DYNASTII

W wieku 79 lat zmarł nazywany królem poduszek na ramiona, projektant słynnych kreacji z serialu Dynastia – Nolan Miller.

„Mój drogi przyjaciel Nolan Miller zmarł spokojnie we śnie ostatniej nocy. Był ważną częścią mojego życia i będę za nim bardzo tęsknić” - tak na swoim Tweeterze napisała w sobotę Joan Collins, gwiazda kultowej Dynastii. Kostiumolog słynnego serialu, Nolan Miller miał 79 lat i ponad 3000 strojów na swoim koncie stworzonych na potrzeby serialu. Choć jego nazwisko nie jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych w branży mody, to odgrywał on kluczową rolę w rozwoju popularnego i dość przesadzonego stylu lat 80. z charakterystycznymi cekinami i poduszkami na ramionach, przez co został okrzyknięty ich królem.

 

Za budżet serialu przeznaczonego na kostiumy wynoszący 35 000$ tygodniowo Miller stworzył modowy spektakl telewizyjny i to 20 lat przed Carrie Bradshaw! Kto nie kojarzy kultowych strojów, które na pierwszy rzut oka mówiły „jestem bogata”? Serial stał się klasyką gatunku między innymi właśnie za sprawą Millera, który w 1984 roku odebrał nagrodę Emmy za kostiumy do serialu. Długo po zakończeniu Dynastii kontynuował pracę. Zaprojektował dla Collins liliową suknię ślubną, a na koncie ma również kolekcję ubrań „Dynasty Collection”. Pracował także przy Aniołkach Charliego i z gwiazdami takimi jak Bette Davis czy Elizabeth Tylor. W zeszłym roku natomiast zaprojektował kolekcję biżuterii dla QVC.

 

video

POKAZ MODY: DYPLOMY ASP

tagi: Nolan Miller | Dynastia | Joan Collins | Linda Evans | kultowy serial TV | moda zagraniczna |

podobne artykuły