Logotyp serwisu lamode.info
ZARA JOIN LIFE CARE FOR WATER

ZARA JOIN LIFE CARE FOR WATER

Zrównoważona kolekcja, której twarzą została Małgosia Bela.

Spis treści

1. ZARA x WATER.ORG

2. ZARA CARE FOR WATER

Organiczne i płynne formy natury stały się inspiracją dla kapsułowej kolekcji ZARA CARE FOR WATER. Jej twarzą została polska supermodelka Małgosia Bela.

ZARA x WATER.ORG

ZARA zdecydowała się na kolejny krok w dążeniu do bardziej zrównoważonego rozwoju. Projekt Care for Water Capsule Collection jest początkiem nowej akcji w ramach współpracy z Water.org, który ma na celu wywarcie pozytywnego wpływu na społeczności hodowców bawełny organicznej oraz ochronę zasobów słodkiej wody.

Założona przez Gary'ego White'a i Matta Damona, Water.org to globalna organizacja non-profit, która pomaga ludziom uzyskać dostęp do bezpiecznej wody i urządzeń sanitarnych poprzez przystępne finansowanie, takie jak małe pożyczki.

Działanie od 2015 roku skutkowało dotarciem do ponad miliona osób z dostępem do ulepszonej wody i infrastruktury sanitarnej. Celem projektu jest stworzenie systemu rozszerzającego możliwości mikropożyczek dla rolników uprawiających bawełnę organiczną, biorących udział w programie Organic Cotton Accelerator (OCA) w Madhya Pradesh (Indie), umożliwiając im zaspokojenie potrzeb domowych i potrzeb sanitarnych.


ZARA CARE FOR WATER

Cała kolekcja ZARA Join Life na sezon jesień 2019 wykonana jest z bawełny organicznej. Naturalne techniki rolnicze stosowane do jej produkcji wykorzystują wyłącznie naturalne nawozy i pestycydy oraz proces przyjazny dla wody, który pomaga zachować zasoby słodkiej wody. Fabryki o zerowym zużyciu cieczy, które zostały zaangażowane w powstanie linii, pozwalają odzyskiwać i poddawać recyklingowi wodę, zmniejszając do minimum zużycie wody podczas produkcji.

Kolekcja jest czysta i minimalistyczna w formie, ale nabiera miękkiego, romantycznego charakteru dzięki zastosowaniu falban, drapowań i plisowań. Celem projektantów było osiągnięcie prostoty, ale o kobiecej sylwetce i organicznych strukturach. Wpływy natury są zauważalne również w ciepłej, neutralnej palecie kolorów, jak odcienie piasku, khaki i ziemistych brązów, z akcentami bieli i żywej pomarańczy.

tagi: Małgosia Bela | Zrównoważona moda | ZARA |

podobne artykuły