PL / EN
SESJA „ICONS” WE WRZEŚNIOWYM HARPER'S BAZAAR - WSZYSTKIE ZDJĘCIA

SESJA „ICONS” WE WRZEŚNIOWYM HARPER'S BAZAAR - WSZYSTKIE ZDJĘCIA

Lady Gaga, Linda Evangelista oraz Penélope Cruz pojawią się we wrześniowym wydaniu Harper's Bazar, a to dopiero początek długiej listy topowych nazwisk! Zobaczcie, kogo jeszcze Carine Roitfeld zaprosiła do wrześniowej sesji „Icons”.

Wrześniowe wydania magazynów takich jak Vogue, Elle czy Harper’s Bazaar zawsze wzbudzają duże zawirowania i dyskusje w świecie mody. Już na początku sezonu wakacyjnego zaczynają się spekulacje, kto zostanie zaproszony do współpracy, a kogo nawet nie weźmie się pod uwagę. Jesienne wydanie, jest nie tylko najważniejszym numerem roku, ale także określa pozycję gwiazdy lub modelki, która zagości na jego okładce.

 

Kiedy dwa lata temu Carine Roitfeld opuściła Condé Nast, w którym pełniła funkcję redaktor naczelnej francuskiego Vogue’a, a następnie przyjęła ofertę prezesów z Hearts Magazines International, by zostać globalną redaktorką mody Harper’s Bazaar, można było spodziewać się, że wniesie do tytułu nową dawkę świeżości i kreatywności. Roitfeld zdecydowanie spełnia się w swojej roli. W tym roku dzięki niej, Harper’s Bazaar przykuje ponownie uwagę ludzi we wszystkich 30 krajach, w których jest wydawane. To, za sprawą tematu wrześniowej sesji okładkowej. „Icons”, przy pomocy fotografa Sebastiana Faeni uwieczni „kobiety – ikony” różnych dziedzin - od aktorstwa przez modeling, a na muzyce kończąc. Do współpracy Roitfeld zaprosiła „najlepsze z najlepszych” – Lady Gagę Penélope Cruz, Lindę Evangelistę, Larę Stone, Cindy Crawford, Claudię Schiffer, Mariacarlę Boscono, Joan Smalls, Stephanie Seymour, Isabeli Fontana, Laetitię Casta, Carolyn Murphy, Monicę Bellucci, Gigi Hadid, Brooke Shields, Evę Herzigovą, Iman, Stacy Martin i Lauren Hutton. Jak sama przyznaje:

 

„Marzyłam o takiej sesji przez ostatnie 30 lat spędzonych w biznesie. Potrzeba silnego magazynu, żeby udźwignąć taki projekt” ( WWD.com).

 

Inspiracją dla redaktorki przy tworzeniu stylizacji była siatka wędkarska, która pojawia się w prawie każdym ujęciu – na sukienkach, w roli rajstop czy rękawiczek. 

 

Sesja ukaże się w każdym wydaniu Harper’s Bazaar na całym świecie, a co za tym idzie - my będziemy mogli podziwiać ją także w polskiej edycji. Już teraz, możecie ją obejrzeć w naszej galerii!

 

video

POKAZ MODY: DYPLOMY ASP

tagi: Harper's Bazaar | Carine Roitfeld | Ikony Mody | september issue | wrześniowy numer | wrzesień 2014 | Sebastian Faena | Lady Gaga | Linda Evangelista | Penélope Cruz |

podobne artykuły