PL / EN
WILKI DWA DESIGN – POZNAJCIE DUET POLSKICH PROJEKTANTEK

WILKI DWA DESIGN – POZNAJCIE DUET POLSKICH PROJEKTANTEK

Łowickie wzory, nuta folkloru i ciekawe eksperymenty z formą. Poznacie duet projektantek Wilki Dwa Design!

Sylwia Wilk - Ślusarczyk i Marta Wilk - Krajewska to duet absolwentek Kolegium Mody ASP w Łodzi. Tworzeniem ubioru zajmuja się już od ponad 14 lat. Na swoim koncie mają m.in. wygraną prestiżową „Złotą Nitkę” oraz liczne wyróżnienia m.in.: nagrodę Oscar Fashion, nadawaną przez Fashion Magazine.

 

 

Na sezon wiosna lato 2013 duet projektantek proponuje nam nutę folkloru. Ten chętnie wykorzystywany motyw zyskał tutaj nową formę. Tradycyjne, łowickie wycinanki, zostały przeniesione wprost na materiał, tworząc w ten sposób ażurowy wzór wycięty w naturalnej skórze. Zdobienia znajdują się na sukienkach i bluzkach, tworząc tym samym oryginalne aplikacje i jednocześnie ciekawą wariację na często podejmowany  w modzie motyw etno.

 

 

Ale Wilki Dwa Design to nie tylko przełożenie ich rodzimych tradycji wprost na używany materiał, lecz także odważne kroje sukien z rozkloszowanym, tiulowym dołem, marszczone elementy krótkich sukienek czy lejące się wykończenia bluzek. Naszym hitem jest wariacja na temat biurowych spodni, które pod okiem projektantek przybierają zupełnie zaskakującą formę, nie tracąc przy tym oficjalnego, biurowego charakteru. Prosta kolorystyka kolekcji, w której zobaczymy głównie klasyczną czerń skóry, zieleń, szarość i biel, podkreśla ludowe aplikacje i oryginalną formę projektów.

 

 

Zobaczcie projekty Wilki Dwa Design!

 

video

POKAZ MODY: DYPLOMY ASP

tagi: Wilki Dwa Design | Wilki Dwa Design kolekcja wiosna lato 2013 | Wilki Dwa Design lookbook |

podobne artykuły