PL / EN
Warstwowe łączenie biżuterii – poznaj trend!

Warstwowe łączenie biżuterii – poznaj trend!

Zapraszamy do poznania top trendu w biżuterii!

Jak wykorzystywać biżuterię kreatywnie? “Layering”, czyli jej warstwowe łączenie, to nie tylko nowoczesność, ale także swojego rodzaju sztuka. Poprzez takie połączenie można wyrazić swoje uczucia w oryginalny sposób, a także zaprezentować osobowość. Dobrze dopasowany zestaw pierścionków lub kolczyków przyciągnie spojrzenie już na pierwszy rzut oka.

Ten artykuł podpowie, jak łączyć warstwowo biżuterię, by było to łatwe i efektywne. Jedyne, co jest wymagane, to kilka egzemplarzy minimalistycznych, ponadczasowych dodatków.

1. Wybieramy tylko jednego typu biżuterii do łączenia

Rozpoczynając łączenie biżuterii łatwo można dać się ponieść i przesadzić, zakładając zbyt wiele dodatków. Z tego względu należy zacząć od zachowania rozwagi i łączyć tylko jeden, wybrany typ biżuterii. Jeśli, przykładowo, posiada Pani kilka dziurek w uszach i pragnie nosić więcej, niż jedną parę kolczyków, wyjątkowe wiszące kolczyki zaprezentują się doskonale z małymi, diamentowymi sztyftami.


2. Łączymy większe dodatki z delikatniejszymi oraz łańcuszki o różnych długościach

Nie będzie błędem, jeśli zdecydują się Panie na łączenie biżuterii o różnych wielkościach. Większe i mniejsze dodatki świetnie się uzupełniają, zwłaszcza w przypadku łączenia warstwowego minimalistycznych łańcuszków. Przykładowo, popularny łańcuszek typu Venezia, który często pojawia się w takich kombinacjach, doskonale połączy się z grubszymi łańcuszkami.

Najważniejszą zasadą łączenia jest noszenie przynajmniej trzech ozdób wykonanych z dobrej jakości, wytrzymałych materiałów, dzięki czemu biżuteria nie może się zniszczyć, kontaktując pomiędzy sobą. Złoto jest w tym przypadku jednym z najlepszych wyborów ze względu na swoją jakość. Warto pobawić się długościami poszczególnych łańcuszków. Krótki choker, nieco dłuższy łańcuszek w obrębie dekoltu i najdłuższy naszyjnik, sięgając na piersi, zaprezentują się razem świetnie.


3. Nie obawiajmy się różnych kolorów

Ciekawy efekt można stworzyć, wykorzystując połączenie różnych kolorów - za sprawą odcieni kamieni szlachetnych lub metali. Łącząc złote pierścionki nie trzeba przejmować się ustawianiem razem białego i różowego złota, gdyż razem zaprezentują się delikatnie i romantycznie. Podczas łączenia minimalistycznych łańcuszków także mogą Panie czuć się swobodnie, łącząc diamenty, białe i żółte złoto oraz na przykład szafiry.

4. Przyciągamy uwagę do środkowego elementu

Wyjątkowy łańcuszek z perłowym wisiorkiem, medalion albo bransoletka ze złotego łańcuszka z kolorowym kamieniem szlachetnym mogą odgrywać główną rolę w całej aranżacji. Generalnie, to różne kształty i wielkości przyciągają uwagę na pierwszy rzut oka. Następnie można wybrać biżuterię, która elegancko dopełni wygląd i będzie tym wyjątkowym elementem.


5. Bawmy się, tworząc połączenia

Jarmila Slívová ze studia jubilerskiego KLENOTA radzi, że decyzje dotyczące ubioru i dodatków powinny być przede wszystkim podyktowane tym, czy do Pań przemawiają. Dlatego łączenie warstwowe warto potraktować jako coś naturalnego, co przychodzi samo, bez presji, że należy “dopasować się do trendu”. Warto przemyśleć tę kwestię i nie spieszyć się tylko po to, aby pokazać się z kilkoma elementami biżuterii.


Na koniec dodamy jeszcze, że do warstwowo połączonej biżuterii najlepiej pasuje prosty strój. Biała bluzka i dżinsy, oficjalny garnitur albo mała czarna będą świetnym wyborem. I kto wie, może kiedy wypróbują Panie kilka połączeń, nie będą już chciały nosić biżuterii inaczej.

 

fot. materiały prasowe

Artykuł sponsorowany

video

TOMASZ OSSOLIŃSKI WIOSNA 2022

tagi: biżuteria |

podobne artykuły