Logotyp serwisu lamode.info
VIVIENNE WESTWOOD DLA WIEDEŃSKIEGO BALETU NARODOWEGO

VIVIENNE WESTWOOD DLA WIEDEŃSKIEGO BALETU NARODOWEGO

Vivienne Westwood zaprojektowała kostiumy dla Wiedeńskiego Baletu Narodowego na jutrzejszy noworoczny koncert w filharmonii. Dowiedz się więcej!

Nazwisko Vivienne Westwood kojarzy się nam przede wszystkim z estetyką punk. Współzałożycielka butiku znanego przede wszystkim jako SEX, w którym w stroje zaopatrywał się zespół Sex Pistols, podjęła się wyjątkowego dla jej twórczości przedsięwzięcia. Zaprojektowała niedawno kostiumy dla Wiedeńskiego Baletu Narodowego, w których tancerze wystąpią podczas jutrzejszego noworocznego koncertu.

 

W baletowych kostiumach projektantka zaprezentowała swoją bardziej romantyczną stronę i stworzyła szereg bogato drapowanych sukni z jedwabiu i tiulu. Niemniej Westwood nie odeszła całkowice od swojego dotychczasowego dorobku i jedna z kreacji jest przetworzoną wersją sukienki z jej kolekcji na wiosnę lato 2014. Na projekty dla panów składają się natomiast dwurzędowe marynarki i jedwabne spodnie.

 

Oprócz tego, w czasie koncertu zostanie zaprezentowany film, przedstawiający grupę baletową tańczącą w wiedeńskim Pałacu Lichtenstein, w którym będzie można zobaczyć więcej projetków Vivienne z elementami charakterystycznymi dla stylu projektantki - kiltami w szkocką kratę i obcisłymi topami bez ramiączek

 


tagi: Vivienne Westwood | Wiedeński Balet Narodowy | Vivienne Westwood projekty dla baletu | Wiedeński Balet Narodowy kostiumy |

podobne artykuły