PL / EN
TRENDY W MAKIJAŻU JESIEŃ ZIMA 2012/2013 WEDŁUG SEPHORA

TRENDY W MAKIJAŻU JESIEŃ ZIMA 2012/2013 WEDŁUG SEPHORA

Jakie są najgorętsze trendy w makijażu na sezon jesienno-zimowy? Anna Galińska, Mistrzyni Makijażu Sephora, dzieli się z nami trzema wiodącymi trendami zaczerpniętymi prosto z wybiegów!

Trendy w makijażu zmieniają się równie szybko, co kolekcje wielkich domów mody. Często też na wybiegach widzimy bardzo artystyczną, teatralną wręcz wersję makijażu, której nie należy raczej próbować samodzielnie odtwarzać w domowym zaciszu. Zamiast eksperymentować na własną rękę, proponujemy sięgnąć po porady eksperta, który podpowie nam jak przełożyć najgorętsze trendy sezonu na codzienny makijaż.

Przeczytajcie jakie są trzy wiodące trendy w makijażu na sezon jesień zima 2012/2013 według Anny Galińskiej, Mistrzyni Makijażu Sephora.

 

FASCYNACJA KOLOREM


Tej jesieni Sephora zachęca kobiety do odważnej zabawy kolorem. Podczas pokazów mody na sezon jesienno-zimowy, od Nowego Jorku po Mediolan, królowały fiolety we wszystkich odcieniach, począwszy od gorącej purpury, a skończywszy na mrocznych tonach, nieomal wpadających w czerń. W makijażu trend ten przekłada się na położenie głównego nacisku na makijaż oka. Musimy zapomnieć o matach, oko ma się błyszczeć, a preferowane wykończenia to metaliczny połysk lub mieniące się drobinki. Stosujemy fiolety w różnym nasyceniu i odcieniach, w sąsiedztwie kolorów pokrewnych – z jednej strony fuksji, a z drugiej grafitu. Usta malujemy odważnie, np. w kolorze amarantu, natomiast policzki muskamy pastelowym różem. Jak zawsze przed wykonaniem makijażu starannie przygotowujemy skórę twarzy, nawilżając ją oraz nakładając podkład. Jeżeli mamy problemy z cerą lub chcemy ukryć cienie pod oczami – to jedyne miejsce gdzie odcienie fioletu nie są mile widziane – stosujemy rozświetlający korektor.

 

trendy w makijażu według Sephora - fiolet

rys. materiały prasowe

 

BOGACTWO BAROKU


Inny silny trend tej jesieni, także w kolorowym nurcie, inspiruje się malarstwem baroku, bogatym w ciepłe barwy złota. Jeżeli chcemy stworzyć taką stylizację, oczy malujemy odcieniami brązu – może to być czekolada, bursztyn, miedź. Brązy wyglądają korzystnie niezależnie od tego, jakiego koloru są nasze oczy. W wewnętrznych kącikach nakładamy odrobinę połyskliwego złotego cienia, co nada spojrzeniu gorący blask. Usta obowiązkowo malujemy mocno nasyconą czerwienią w odcieniu rubinów lub wina. Nie zapominamy też o zastosowaniu bronzera i rozświetlacza nad policzkami.

 

trendy w makijażu według Sephora - barokrys. materiały prasowe

 


FORMA GRAFICZNA

 
Dla bardzo odważnych i pewnych siebie mamy propozycję ekscentrycznego makijażu z silnym akcentem na makijaż oczu i brwi. Bazą takiej stylizacji jest gładka, ujednolicona twarz i usta w kolorze nude. Całą uwagę poświęcamy wyrysowaniu eyelinerem kreski, która przełamuje wszelkie granice i nabiera innego wymiaru. Jest gruba, graficzna, mocno przerysowana i przechodzi przez całą powiekę ruchomą. Można też poeksperymentować i zamiast eyelinera wyrysować kreskę czarnym, matowym cieniem. Silna linia brwi dopełni efektu.

 

trendy w makijażu według Sephory - grafitrys. materiały prasowe

 

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Agata Tanter (@agatatanter)

video

100 LAT CHANEL N°5

tagi: perfumerie Sephora | trendy w makijażu jesień zima 2012/13 | trendy w makijażu na jesień 2012 | trendy makijaż jesień 2012 | Sephora |

podobne artykuły