PL / EN
THE MYSTERY BARBERS – KOLEKCJA UNISEXE

THE MYSTERY BARBERS – KOLEKCJA UNISEXE

Trend zacierania się granic między płciami w interpretacji polskich stylistów fryzur!

Bezpłciowość, zacieranie różnic między kobiecością a męskością, androgyniczność – tak w skrócie można określić drugą, autorską kolekcję niezależnej grupy 6 polskich stylistów fryzur, ukrywających się pod nazwą - The Mystery Barbers.

 

Unisexe przerywa granice między kobietą a mężczyzną tworząc uniwersalną całość. Inspiracje do powstania kolekcji zostały zaczerpnięte z obserwacji zmieniającej się kulturowo tożsamości płciowej i przełożone na stylizację fryzur. Bowiem każdy ze stworzonych looków może być noszony zarówno przez mężczyzn, jak i kobiety. Przy tworzeniu Unisexe TMBS czerpał również z baśniowych i mistycznych postaci, takich jak elfy. Uwidacznia się to w wojowniczych stylizacjach, kucach oraz eterycznych, delikatnie opadających na ramiona falach. Kolekcja Unisexe jest nostalgiczna, baśniowa, odrobinę surrealistyczna, a jednocześnie mocno zakorzeniona w trendach. Główne hasła na ten sezon to: naturalność, gładko z przedziałkiem, warkocze, retro, wet look oraz romantyczny nieład.

 

Unisexe tworzą 3 linie:

 

Pret a porter- podstawowa linia sześciu wyjściowych fryzur, które cechuje trójwymiarowość, mocno zaznaczona linia w przedziałku oraz look w stylu baby hair w wersji suchej;

 

Nude couture- awangardowa i bardziej śmiała linia, zarówno w cięciach, jak i w koloryzacji. Dominują uczesania w stylu glamour, undercut, łączenia blondów z różem czy błękitem;

 

Premiere vision- alternatywne i niekonwencjonalny przedstawienie trendów w formie artystycznego manifestu.

 

Fotografowie: Paweł Lewandowski & Arcadius Mauritz

Makijaże: Kamila Zasadzka

Stylizacje: Magdalena Carter

Modele: Irek Żukowski, Kasia Danioł, Klemens Flejszer, Izabela Słowik, Jacek Uchański i Magda Mościpan

 

The Mystery Barbers – kolektyw fryziersko-artystyczny założony w 2015 roku przez sześciu polskich stylistów fryzur. TMBS powstał, by realizować niecodzienne projekty, wyznaczać alternatywne trendy i przede wszystkim pokazywać, że fryzjerstwo, to nie tylko rzemiosło, ale również sztuka. Ukrywają się pod kapturami i nie zdradzają swoich tożsamości: „W ten sposób chcemy skupiać uwagę na naszych pracach, nie nazwiskach”.

 

 

Facebook.com/themysterybarbers

Instagram.com/themysterybarbers

You Tube: Mystery Barbers

video

TRENDY JESIEŃ 2022

tagi: fryzury | TRENDY |

podobne artykuły