PL / EN
SWAROVSKI - PREMIERA KOLEKCJI „WINTER GARDENS” JESIEŃ ZIMA 2015/2016 - RELACJA Z WYDARZENIA

SWAROVSKI - PREMIERA KOLEKCJI „WINTER GARDENS” JESIEŃ ZIMA 2015/2016 - RELACJA Z WYDARZENIA

Kilka dni temu miała miejsce premiera kolekcji Swarovski „Winter Gardens” jesień zima 2015/2016. Zobaczcie, kto pojawił się na prezentacji najnowszych propozycji marki! 

Choć od kilku dni możemy w końcu cieszyć się nadejściem astronomicznego lata, marka Swarovski już przygotowuje nas na jesienno-zimowy sezon. Wszystko to za sprawą najnowszej kolekcji „Winter Gardens”, którą poznaliśmy na oficjalnej prezentacji 15 czerwca w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie/Villa Intrata.


Inspiracją do powstania najświeższych projektów była przede wszystkim przyroda, a dokładniej - jak można domyślić się po nazwie - ogrody. „Przyroda stanowi niewyczerpane źródło inspiracji. Po naszej ostatniej kolekcji na sezon Wiosna/Lato, której motywem przewodnim były kwiaty, nadszedł czas na jesienną interpretację świata flory i fauny. Natchnieniem były dla mnie tkaniny przedstawiające wyidealizowane motywy przyrodnicze, takie jak zabytkowe gobeliny w angielskich pałacach, wzorzysty aksamit typu devoré, a także strojne koronki, które są niezwykle kobiecym i romantycznym akcentem. W procesie projektowania przeistoczyliśmy te inspiracje w nowoczesną biżuterię dyskretnie nawiązującą do historii” - wyjaśnia dyrektor kreatywna Swarovski, Nathalie Colin.

 

Motywem przewodnim „Winter Gardens” był głównie ogród zen, nadający „kolekcji organiczny i minialistyczny, a jednocześnie zmysłowy charakter” , a także „piękno angielskich ogrodów pałacowych w jesiennej szacie”. Oprócz elegancji, która od początku wpisuje się w DNA Swarovski, mocną stroną najnowszych propozycji austriackiej marki jest wzornictwo. W przypadku jesienno-zimowych projektów jest ono zdecydowanie „bogatsze i bardziej wyrafinowane, przywodzi na myśl zabytkową biżuterię, stare gobeliny i ażurowe ozdoby niczym koronki w wytwornych kolorach dalii i jagód”.


Na premierze „Winter Gardens” jesień zima 2015/2016 w warszawskim Muzeum Pałacu Króla Jana III mogliśmy spotkać wiele znanych twarzy polskiego show biznesu i branży mody, a zarazem wiernych fanek projektów Swarovskiego, m.in. aktorki Agnieszkę Dygant i Darię Widawską, stylistkę Dorotę Williams, kostiumografkę Annę Męczyńską, byłą Miss Polonia Marcelinę Zawadzką, czy prezenterki telewizyjne - Paulinę Drażbę i Agnieszkę Cegielską. W ramach prezentacji odbył się również panel dotyczący trendów - „Mix&Match”, który na zaproszenie Swarovskiego poprowadziła Tamara Gonzalez Perea, autorka popularnego bloga Macademian Girl.

 

Zdjęcia z tego wydarzenia możecie zobaczyć w naszej galerii! 

 

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Agata Tanter (@agatatanter)

video

GUCCI LINK TO LOVE

tagi: kolekcja Winter Gardens jesień zima 2015/2016 | kolekcja | prezentacja kolekcji | premiera kolekcji | Macademian Girl | Agnieszka Dygant | Bogna Sworowska | Dorota Williams | SWAROVSKI |

podobne artykuły