Logotyp serwisu lamode.info
STYLISTA RADZI – CO WŁOŻYĆ DO WAKACYJNEJ WALIZKI

STYLISTA RADZI – CO WŁOŻYĆ DO WAKACYJNEJ WALIZKI

Wybierając się na wakacje, trzeba dobrze przemyśleć, co ze sobą wziąć. Podpowiadamy, jak się spakować bez obaw o nadbagaż i skompletowanie stylizacji!

Pakowanie się przed wyjazdem nie należy do najprzyjemniejszych doświadczeń. Skąd mamy wiedzieć, czego będzie nam potrzeba? Zawsze zdarza się nieprzewidziana impreza, na którą nie ma w walizce odpowiedniej sukienki. Bywa też tak, że turystyczna wycieczka do dużego miasta przeradza się w wypad nad morze bądź jezioro, gdzie warto mieć zupełnie inne ubrania i akcesoria. Kolejny problem, który pojawia się czasem na godzinę przed odlotem, to nadbagaż oraz w konsekwencji konieczność pozostawienia części zabranych rzeczy. Jak pozbyć się przykrych rozczarowań i zawsze mieć pod ręką coś odpowiedniego?

 

Przede wszystkim, każdy pakowany strój bądź dodatek (a czasem również i kosmetyk) powinien posłużyć nam w co najmniej dwóch celach. Warto wybrać tę sukienkę, którą możemy ubrać zarówno na wieczorne wyjście, jak i spacer po mieście lub plaży. Podobnie torebka – najlepsza będzie na długim pasku, niezbyt duża, lecz mieszcząca telefon i aparat fotograficzny. Dobrze, by okrycia wierzchnie - takie jak marynarka czy kardigan - były utrzymane w neutralnych, łatwych do zestawienia kolorach. Przed włożeniem wszystkiego do walizki, rozłóżcie poszczególne elementy na łóżku i spróbujcie połączyć w kilka różnych stylizacji. Jeśli działa teraz, zadziała też na urlopie!

 

tl_files/COMMUNITY/STYLISTA RADZI/STYLISTA RADZI – CO WLOZYC DO WAKACYJNEJ WALIZKI/co wlozyc do walizki.jpg

Przyjrzyj się poszczególnym produktom w naszej galerii!

 

Istnieją niezbędniki, które przydają się zawsze i wszędzie, bez względu na cel podróży. I nie mam tutaj na myśli piżamy oraz szczoteczki do zębów! W każdej walizce powinna być kieszeń specjalnie przeznaczona na japonki bądź inne klapki, żeby nigdy o nich nie zapominać. Posłużą nie tylko po wyjściu z basenu, ale doskonale zastąpią sandały. Okulary przeciwsłoneczne stanowią must have, którego nie trzeba uzasadniać. Kolejna pozycja na liście to bikini – zajmuje tak mało miejsca, że naprawdę warto mieć je ze sobą, nawet w mieście czy w dalekich od morza górach.

 

Nieco inną kwestią jest wypełnianie podróżnej kosmetyczki. Nauczyliśmy się już wybierać opakowania o zmniejszonych pojemnościach. Jednak niewiele będzie w tym sensu, jeśli weźmiemy ze sobą zawartość połowy domowej łazienki. Przyzwyczajmy się do selekcjonowania kosmetyków na wakacje. Z produktów do makijażu wybierzcie jedynie wodoodporny tusz do rzęs. Zamiast podkładu i kremu weźcie jeden kosmetyk spełniający obie funkcje. Jeśli boicie się o świetlistość cery, polecam opalizujący olejek do twarzy, ciała i włosów!

 

tagi: stylista | porady | must have |

podobne artykuły