PL / EN
SŁOMIANY KAPELUSZ – MUST HAVE NA LATO 2018

SŁOMIANY KAPELUSZ – MUST HAVE NA LATO 2018

W stylu bawarskim, z rondem, czy w rozmiarze XXL noszony na wzór Bardotki?

W tym sezonie projektanci są zgodni co do jednego. Kapelusz ma być słomkowy i nietuzinkowy – reszta nie ma znaczenia! 

SŁOMIANY KAPELUSZ: TRENDY 2018

Tego lata to mały kapelusz z rondem typu fedora króluje wśród słomianych nakryć głowy. Modne są także modele w stylu safari, z postrzępionym wykończeniem, czy te zdobione piórami w indiańskim lub bawarskim klimacie. Najgorętszy hit sezonu stanowią ponadto słomiane kapelusze z pomponami - przypominające pamiątki przywiezione z Wenezueli, Ekwadoru, czy Panamy oraz eleganckie, wyrafinowane opcje zainspirowane New Lookiem Diora, który narodził się we Francji. Nowością są kapelusze z czarnej słomy, obszyte perłami jak u marki Gucci, muszlami na otoku, czy opcje XXL z falbaniastym przodem nawiązującym do surrealizmu Salvadora Dali.

POLECAMY: KONKURS METAMORFOZA WIZERUNKU Z CAMELEO


Słomiany kapelusz, Jacquemus, 365 usd

 

SŁOMIANY KAPELUSZ: PREKURSORKI MODY

Słomiany kapelusz to trend, który powrócił właśnie teraz ze zdwojoną mocą. Prekursorkami w jego noszeniu były m.in. bohaterka filmu „Ania z Zielonego Wzgórza” oraz francuska aktorka Brigitte Bardot, która szczególnie upodobała sobie gigantyczne kapelusze oraz eleganckie, minimalistyczne modele przewiązane apaszką, czy zdobione kwiatami. W jej garderobie nie zabrakło także prostych wariantów w sielskim klimacie, pozbawionych ozdób.


 Kapelusze Brigitte Bardot


Słomkowy kapelusz doda charakteru każdej letniej stylizacji. Zerknijcie więc do naszej galerii zdjęć po więcej stylowych propozycji, wybierzcie z nich coś dla siebie i ruszajcie na piknik!

video

CALVIN KLEIN WIOSNA LATO 2019

tagi: wiosna lato 2018 | kapelusze | TRENDY |

podobne artykuły