PL / EN
SESJA W STYLU PICASSO - ZOBACZCIE ZDJĘCIA EUGENIO RECUENCO

SESJA W STYLU PICASSO - ZOBACZCIE ZDJĘCIA EUGENIO RECUENCO

Hiszpański fotograf Eugenio Recuenco przedstawia swoją wizję kubistycznych obrazów mistrza malarstwa Pabla Picasso. Zobaczcie oryginalne zdjęcia!

Eugenio Recuenco nie raz już w swojej twórczości nawiązywał do dzieł genialnych malarzy ubiegłych pokoleń takich jak Goya czy El Greco. Dzieła hiszpańskiego artysty cechuje charakterystyczny mistycyzm i oniryczne ujęcia. Współpracował już on z takimi markami jak: Ives Saint Laurent, Diesel czy Nina Ricci, a jego projekty ukazały się m.in. w Vogue UK czy Madame Figaro.

 

 

Tym razem fotograf Eugenio Recuenco powraca do sztuki kubizmu, odwołując się do samego mistrza nurtu, Pabla Picasso. Obrazy artysty z tego okresu cechują się surrealizmem i daleko posuniętą dekonstrukcją widzianego kadru. Eugenio stanął więc przed nie lada wyzwaniem zinterpretowania czegoś, co tak naprawdę z założenia jest niedopowiedziane i trudne w definicji.

 

 

Efektem są niesamowite w wyrazie zdjęcia. Każde z nich zostało zestawione z obrazem – inspiracją. Ubrania idealnie wpasowują się w kolorystykę dzieł, a modelka pozuje w ciekawych, fantazyjnych makijażach. Wszystko spowite jest niedookreślonym światłem i wszechobecną poświatą różnorodnych barw.

 

 

Przekonują Was zdjęcia Eugenio Recuenco? Zobaczcie wszystkie w naszej galerii! 


 

video

CHANEL JESIEŃ ZIMA 2022/23

tagi: Eugenio Recuenco | Pablo Picasso | Vogue UK | Diesel | Ives Saint Saurent |

podobne artykuły