PL / EN
SACRUM A PROFANUM - KOLEKCJA „SACRA” MARIUSZA BRZEZIŃSKIEGO

SACRUM A PROFANUM - KOLEKCJA „SACRA” MARIUSZA BRZEZIŃSKIEGO

"Sacra" Mariusza Brzezińskiego to odważne propozycje dla kobiet nie bojących się kontrowersji. Zwłaszcza, że kolekcja powstała w oparciu o fascynację kościołem – koniecznie zobaczcie propozycje młodego projektanta.

Mariusz Brzeziński to projektant, który dopiero rozpoczyna swoją karierę w branży modowej. Kolekcja Sacra miała mieć premierę podczas jednego z wydarzeń, promujących młodych designerów, niestety z powodów organizacyjnych zostało ono przełożone. Projektant zdecydował, że na odkrycie kart i zaprezentowanie swojej kolekcji nie będzie już dłużej czekał. To bardzo dobra decyzja, bo propozycje Brzezińskiego są naprawdę interesujące.

 

Kolekcja składa się z dwóch integralnych części. Pierwsza - to ubrania o klasycznej konstrukcji, w których główną rolę gra czerń. Mocny charakter podkreśla różnorodność użytych materiałów – mięsista dzianina, cekiny, włos. Druga część jest bardziej ulotna i nawiązuje bezpośrednio do inspiracji, jaką była fascynacja kościołem, jako miejscem doznań duchowych i sensualnych. Transparentne koronki, muśliny i atłasowe wstawki oddają klimat panujący wewnątrz murów świątyni.

 

Spójna, dojrzała, przemyślana, a jednocześnie wnosząca odrobinę świeżości do polskiej mody – tak śmiało można podsumować kolekcję Sacra Mariusza Brzezińskiego.

video

GUCCI LINK TO LOVE

tagi: Mariusz Brzeziński | Sacra | moda polska | kolekcja |

podobne artykuły