PL / EN
REWIA KABARETOWA AUTORSTWA THIERREGO MUGLERA

REWIA KABARETOWA AUTORSTWA THIERREGO MUGLERA

Thierry Mugler reżyserem? Słynny projektant stworzył rewię kabaretową „Mugler Follies”, która niedawno miała swoją premierę w Paryżu.

Jest osobą posiadającą wiele umiejętności, która potrafi wykorzystać w niezywkle kreatywny sposób. Projektant haute couture, kostiumów scenicznych i perfum, tancerz, a teraz również reżyser. W grudniu w paryskim Théâtre Comédia odbyła się premiera rewii komediowej autorstwa  Thierry Mugler - „Mugler Follies”.

 

Sztuka opowiada historię dziewczyny pragnącej zostać linoskoczkiem, która chce odnaleźć harmonię i balans w życiu, przeciwstawić się swoim lękom i osiągnąć najlepszą wersję samej siebie. Śledzimy jej drogę do celu, która obfituje w niezwykłe i fantastyczne zdarzenia oraz spotkania o charakterze inicjacyjnym. Powoli bohaterka odnajduje swoje ja i prezentuje je samej sobie oraz widzom.

 

Mugler stworzył spektakl łączący w sobie radość, erotyzm, magię, nowoczesne technologie, muzykę, taniec, modę. Stroje, które pojawiają się w przedstawianiu, prezentują charakterystyczny dla projektanta błyszczący winyl, geometryzm, wyraziste kolory oraz sporą dawkę fantastyki. Niezwykłe postacie są połączeniem elemntów ludzkich, zwierzęcych i fikcyjnych.

 

Gorsety do spektaklu stworzył legendarny Mr. Pearl, projektant pochodzący z południowej Afryki, który jest chodzącym ucieleśnieniem swojej pracy - przez prawie dekadę poruszał się w gorsecie przez 24 h, dzięki czemu ukształtował prawdziwą talię osy, mającą ok. 45 cm!

 

„Mugler Follies” wydaje się być niezwykłym wydarzeniem, które nie tylko pokazuje talent swojego autora, ale również jest przykładem przenikania się sztuki i mody. Zapraszamy do obejrzenia filmiku z przygotowań do rewii oraz do galerii!

 

Przygotowania do "Mugler Follies"

 


video

CHANEL JESIEŃ ZIMA 2022/23

tagi: Thierry Mugler | Mugler Follies | rewia kabaretowa Thierry Mugler |

podobne artykuły