Logotyp serwisu lamode.info
PTASZEK FOR MEN DLA MAJĄCYCH DYSTANS DO SIEBIE

PTASZEK FOR MEN DLA MAJĄCYCH DYSTANS DO SIEBIE

Zobacz męską kolekcję młodej projektantki z wizją.

Monika Ptaszek zawodu uczyła się w krakowskiej szkole projektowania ubioru SAPU. Po studiach pracowała jako asystentka projektantów w kilku firmach odzieżowych, obejmując na koniec stanowisko głównego projektanta. Miała też przygodę z kostiumografią i stylizacją w projektach telewizyjnych i filmie.

 

W 2009 roku Monika postanowiła stworzyć kolekcję dla mężczyzn (wcześniej ubierała tylko kobiety) i tak zrodził się "Ptaszek for men". Debiutancki pokaz miał miejsce w praskim centrum kulturalnym Koneser.

 

tl_files/moda polska/kolekcje/PTASZEK FOR MEN - DLA MAJACYCH DYSTANS DO SIEBIE/1 _1_.jpg

fot. materiały prasowe


W ostatniej kolekcji projektantka skupiła się na eksperymentowaniu z tkaninami, które farbowała, gotowała i zgniatała, aby osiągnąć efekt „kontrolowanego niedbalstwa”. Kolekcja została uszyta z materiałów o zróżnicowanej fakturze. Dominują w niej ciemne kolory, ale nie brakuje zabawnych elementów, m.in. zbryzganych farbą garniturów – to ukłon w stronę mężczyzn, dla których moda to zabawa, a nie ślepe za nią podążanie. Monika Ptaszek już teraz planuje następną kolekcję. Trzymamy kciuki i czekamy z niecierpliwością.

 

tl_files/moda polska/kolekcje/PTASZEK FOR MEN - DLA MAJACYCH DYSTANS DO SIEBIE/1 _2_.jpgfot. materiały prasowe

 

W przygotowaniu sesji udział wzięli:

zdjęcia: Łukasz Dziewic

stylista: Piotr Pustuł

model: Dawid /AMQ

make up: Kamil Nejman

fryzury: Jacek Lungu

 

 


tagi: kolekcja | moda męska | projektant | Ptaszek |

podobne artykuły