PL / EN
Przepis na piękne włosy – jak je wzmocnić i zregenerować?

Przepis na piękne włosy – jak je wzmocnić i zregenerować?

Odpowienie kosmetyki i nie tylko.

Jaki jest jeden ze sposobów na utrzymanie włosów w należytej kondycji i zdrowiu? Oczywiście właściwa pielęgnacja! Jednakże dostęp do różnorodnych kosmetyków na sklepowych półkach może wręcz przytłoczyć, a wszystkie z nich obiecują nam znaczną poprawę kondycji i wzmocnienie włosów. Jak dokonać wyboru i postawić na dobre i sprawdzone kosmetyki do włosów? Zaraz odpowiemy na to pytanie, więc zapraszamy do czytania!

Kosmetyki do włosów – w jaki sposób pomagają w dbaniu o włosy?

Kosmetyki do włosów są niezwykle istotne przy utrzymaniu odpowiedniej kondycji i zdrowia naszych pasm. Jeśli chcemy wzmocnić i zregenerować włosy, konieczne będzie użycie odpowiednich składników w kosmetykach, jednak nie bez znaczenia jest też sam sposób pielęgnacji.

W jaki sposób kosmetyki do włosów oddziałują na włosy? Przede wszystkim, chociaż włosy są nieożywione, wyrastają one z mieszków włosowych, które potrzebują właściwych substancji, żeby pobudzić włosy do wzrostu. Te z kolei może dostarczyć nam dobra odżywka do włosów. Jakie to składniki?

Kosmetyki do włosów – jakie składniki mogą pomóc we wzmocnieniu włosów?

Kiedy zależy nam na wzmocnieniu włosów, najlepiej będzie postawić na sprawdzoną odżywkę do włosów. To podstawowy kosmetyk, który może nie tylko odżywić włosy, ale także stworzyć na nich warstwę ochronną, która uchroni je przed szkodliwymi czynnikami. Na nadmierne wysuszanie i niszczenie się włosów mogą wpłynąć chociażby warunki atmosferyczne, przed którymi uratuje włosy film pozostawiony przez odżywkę do włosów.

Jakie to składniki? Przede wszystkim witaminy z grupy B, które są niezbędne przy wzroście włosów, ale też bardzo dobrze wpływają na sam skalp, czyli skórę głowy. Jeśli skóra na głowie nie będzie wystarczająco odżywiona i nawilżona, może to skutkować wieloma przypadłościami, które pogorszą również stan samych pasm – przykładem takiego schorzenia jest łupież, który zdecydowanie nie wpłynie pozytywnie na kondycję włosów.

Warto zwrócić uwagę także na to, czy wybrana przez nas odżywka do włosów posiada w składzie naturalne oleje. To właśnie one będą odpowiedzialne za intensywne nawilżenie i pozostawienie ochronnego filmu na powierzchni włosa.

Nie tylko kosmetyki do włosów – jak powinna wyglądać pielęgnacja?

Chociaż kosmetyki do włosów są absolutnie kluczowe przy utrzymaniu ich w dobrej kondycji, to nie można zapominać o aspekcie ich pielęgnacji. W jaki sposób pielęgnować włosy, żeby je wzmocnić? Podstawą może być zaprzestanie lub przynajmniej zredukowanie używania suszarek, lokówek i innych metod stylizacji fryzury na gorąco. W przypadku zniszczonych włosów będzie to bardzo szkodliwe dla całej ich struktury.

Warto postawić także na nieco inną metodę używania odżywki do włosów, mianowicie metodę OMO. Oznacza ona odżywka-mycie-odżywka. W pierwszej kolejności na mokre włosy nakładamy odżywkę. Odczekujemy chwilę i myjemy włosy za pomocą szamponu i następnie znowu nakładamy odżywkę. Ta prosta metoda jest bardzo pomocna przy wzmacnianiu włosów – dzięki niej upewnimy się, że wszystkie odżywcze substancje z kosmetyków do włosów zostaną w naszych pasmach.

 

 

fot. materiały prasowe

Artykuł zewnętrzny

 

video

GUCCI LINK TO LOVE

tagi: kosmetyki | L`Oreal Paris |

podobne artykuły