PL / EN
PROJEKT TEST: POKOLENIE MINUS –  ZOBACZCIE ZDJĘCIA ZZA KULIS SESJI

PROJEKT TEST: POKOLENIE MINUS – ZOBACZCIE ZDJĘCIA ZZA KULIS SESJI

12. polskich gwiazd wsparło kampanię społeczną Projekt Test: Pokolenie Minus, by zachęcić kobiety w ciąży do wykonywania testów na obecność wirusa HIV. Zobaczcie zdjęcia zza kulis sesji, zrobione na zlecenie LAMODE.INFO.

Pomysłodawcą i organizatorem kampanii „Projekt Test” jest Społeczny Komitet ds. AIDS, który już od dwudziestu lat działa na rzecz profilaktyki HIV/AIDS w Polsce. Celem powyższej inicjatywy jest zachęcanie mieszkańców stolicy do wykonywania testów na HIV. W całą inicjatywę zaangażowali się młodzi warszawiacy, którzy starają się pokazać, że tego typu badania są czymś naturalnym i oczywistym. Tegoroczna, piąta już edycja kampanii poświęca swoją uwagę kobietom w ciąży.

 

„Wykonanie testu na HIV w ciąży powinno być automatyczne i oczywiste, zarówno dla lekarza jak i pacjentki, dokładnie tak jak się to dzieje w przypadku HCV czy kiły. Wykrycie zakażenia u przyszłej mamy pozwala w odpowiedni sposób zadbać o nią, dziecko a także jej partnera. W tym przypadku jeden test na HIV to aż trzy wygrane zdrowia.” – tłumaczy specjalistka zdrowia publicznego i pomysłodawczyni kampanii, Agata Kwiatkowska. „Nie ma nic wstydliwego czy krępującego w dbaniu o bezpieczeństwo swojej rodziny. Należy pamiętać, że w Polsce ponad 50% osób nie wie, że jest zakażonych, 30% z nich to kobiety.” – dodaje.

 

Należy pamiętać, że w ponad 90% przypadków, do zakażenia wirusem HIV dzieci, dochodzi w czasie ciąży, porodu czy karmienia piersią. W Polsce, tylko 10% ciężarnych kobiet wykonuje to badanie, co jak wiadomo nie jest imponującym wynikiem. Wykonanie testów na HIV, daje niemal 100% szans na uniknięcie zakażenia dziecka. Co więcej, badania nic nie kosztują, bo są finansowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

 

W akcję „Projekt Test: Pokolenie Minus” zaangażowało się dwanaście znanych kobiet, które zdecydowały się na założenie rodziny, lub mają takie plany w najbliższym czasie. Przy tej okazji, wzięły udział w sesji do kalendarza, ze zdjęciami autorstwa polskiego duetu fotografów:  Zuzy Krajewskiej i Bartka Wieczorka. Na jego dwunastu kartach pojawią się: Agnieszka Cegielska, Anita Sokołowska, Beata Sadowska, Kamila Szczawińska, Marta Kuligowska, Monika Mrozowska, Natalia Przybysz, Aleksandra Kwaśniewska, Sylwia Gruchała, Weronika Książkiewicz, Ada Fijał i Anna Wendzikowską.

 

2 grudnia, będziemy mieli okazję zobaczyć efekty sesji, w magazynie „Flesz. Gwiazdy i styl”. Tego samego dnia, w związku z obchodami Światowego Dnia AIDS,  w Teatrze Wielkim odbędzie się także wernisaż zdjęć i koncert z udziałem gwiazd.

 

Tymczasem zapraszamy Was do obejrzenia galerii zdjęć zza kulis sesji, autorstwa Moniki Czajkowskiej ( IM AT HOME), zrobionych na zlecenie LAMODE.INFO. Nasz portal znalazł się w gronie partnerów całej inicjatywy. W akcję zaangażowała się również firma M•A•C Cosmetics, która od wielu lat wspiera osoby zakażone wirusem HIV i chore na AIDS. 

 

 

video

GUCCI LINK TO LOVE

tagi: Projekt Test: Pokolenie Minus | Projekt Test: Pokolenie Minus sesja | Projekt Test | Projekt Test: Pokolenie Minus backstage | Monika Czajkowska | Bartek Wieczorek | Zuza Krajewska | HIV/AIDS |

podobne artykuły