PL / EN
Logotyp serwisu lamode.info
PRADA I SCHIAPARELLI NA WYSTAWIE W MET COSTUME INSTITUTE

PRADA I SCHIAPARELLI NA WYSTAWIE W MET COSTUME INSTITUTE

Metropolitan Museum of Art w Nowym Jorku potwierdza kolejną wystawę na temat mody – tym razem bohaterkami będą projektantki Miuccia Prada i Elsa Schiaparelli.

To pewne – kolejna wielka wystawa dotycząca mody w Metropolitan Museum of Art w Nowym Jorku przybliży publiczności postaci dwóch wielkich projektantek – Elsy Schiaparelli i Miucci Prady. Ekspozycja będzie nosiła enigmatyczny tytuł Elsa Schiaparelli i Miuccia Prada – O modzie i będzie dostępna publiczności od 10 maja do 19 sierpnia 2012 roku.

 

Wspólnie przedstawienie dwóch projektantek, które w rzeczywistości nigdy się nie spotkały może się wydawać chybione. Jednak kurator wystawy Harold Koda zauważa znaczące podobieństwo pomiędzy artystkami. Sama ekspozycja ma przyjąć kształt hipotetycznej rozmowy obu kobiet – dialogu poprzez modę. W takim ujęciu twórcy wystawy chcą wykazać wpływ Elsy Schiaparelli nie tylko na twórczość Prady, ale i na współczesną modę damską w ogóle. Harold Koda podkreśla, że obie projektantki były zawsze o krok naprzód w stosunku do lansowanej mody – łączy je ten sam „szósty zmysł”.

 

Ekspozycja zbierze niemal 80 projektów Schiaperelli, powstałych pomiędzy latami 1920 a 1950, oraz przekrój prac Prady – od lat 80. aż po dzień dzisiejszy.

video

GUCCI LINK TO LOVE

tagi: Elsa Schiaparelli | wystawa | MET | Miuccia Prada |

podobne artykuły