PL / EN
PIERWSZA KOBIETA KARLA LAGERFELDA - KOTKA CHOUPETTE LAGERFELD

PIERWSZA KOBIETA KARLA LAGERFELDA - KOTKA CHOUPETTE LAGERFELD

Ma dwie pokojówki, osobistego kucharza, profil na Twitterze, prowadzi własny pamiętnik, jej imieniem sygnowana będzie najnowsza torebka Chanel, a niebawem towarzyszyć będzie samej Letiti Castcie w sesji V magazine. Poznajcie Choupette, pupilkę Karla Lagerfelda.

 

Karl Lagerfeld słynie w świecie mody z ekstremalnie ekscentrycznego zachowania. Nie zdziwiło więc nikogo, gdy projektant przedstawił światu, jak twierdzi prawdziwą divę - Choupette Lagerfeld, kotkę, która jest aktualnie najbardziej rozpieszczonym zwierzakiem showbiznesu. Malutka Choupette, którą pod 2-tygodniową opiekę Lagerfelda oddał go jej właściciel, Baptiste Giabiconi, nigdy już do niego nie wróciła. Zachwycony pupilem wujek Karl uczynił z niej bowiem pierwszą księżną domu mody Chanel.


Choupette (ang. Sweetie) ma dwie pokojówki, które czuwają przy niej na zmianę w dzień i w nocy, osobistego kucharza, który przygotowuje dla niej najlepsze kocie przysmaki, lunch i obiad je przy stole z samym Karlem i śpi na specjalnie zaprojektowanej dla niej poduszce. Według jej właściciela, „Zachowuje się jak zepsuta kobieta”. Dodatkowo jej opiekunki, prowadzą pamiętnik, w którym notują informacje o jej nastrojach, nawykach żywieniowych i zajęciach, jakim się oddaje w czasie nieobecności Lagerfelda. Choć kotka ma zaledwie 10 miesięcy, to już zapisano ponad 600 stron jej wspomnień, które rzekomo mają zostać opublikowane w postaci książki. Poza tym, mała diva jest podobno niezwykle inteligentna, ponieważ potrafi obsługiwać iPada, ale za to bojkotuje telewizję, odwracając się demonstracyjnie tyłem do telewizora. Jednak jak zauważa właściciel – docenia dobrą literaturę, bo chętnie zjada papier.


Choć sam Lagerfeld twierdzi, że ubieranie zwierząt to cyrk nie ma nic przeciwko malowaniu im pazurków na modny w tym sezonie wzór ombre, bowiem takie zdjęcie pojawiło się na osobistym profilu kotki na Twitterze, które jest niezwykle popularne. Jej Daddy (jak sama zwraca się do niego w portalach społecznościowych) nie jest zaskoczony ogromnym zainteresowaniem wokół kotki, która ma po prostu bardzo silną i barwną osobowość. Ostatnio w prasie pojawiły się pogłoski, że imieniem kotki nazwana zostanie najnowsza torebka Chanel, wykonana z dzianiny i w pełni dedykowana księżniczce. To jednak nie wszystko, bowiem w najbliższym numerze V magazine Choupette towarzyszyć będzie w sesji zdjęciowej samej Letiti Castcie! Czy to początek jej wielkiej kariery w świecie mody?

 

Portal wwd.com złośliwie ocenił kolejne szaleństwo Lagerfelda, który mówi o kotce „pierwsza kobieta mojego życia”: "Świat mody z ulgą zauważył, że projektant ma jednak ludzkie serce i że nawet jemu miękną kolana na widok niebieskich kobiecych oczu".


Link do profilu Choupette:

https://twitter.com/choupettesdiary

 

video

POKAZ MODY: DYPLOMY ASP

tagi: kotka Choupette | Choupette | Baptiste Giabiconi | kotka Lagerfelda | Karl Lagerfeld | Chanel |

podobne artykuły