PL / EN
Logotyp serwisu lamode.info
OTWARCIE PTAK FASHION CITY W RZGOWIE

OTWARCIE PTAK FASHION CITY W RZGOWIE

Za nami Międzynarodowe Targi Mody Ptak EXPO oraz otwarcie Ptak Fashion City w Rzgowie. Poznajcie więcej szczegółów.

Jedno z głośniejszych ostatnio wydarzeń w branży mody, które miało miejsce w Polsce, to pewnością Międzynarodowe Targi Mody Ptak EXPO, towarzyszące  otwarciu Ptak Fashion City w Rzgowie pod Łodzią. Pomysłodawcą i fundatorem całego przedsięwzięcia jest polski przedsiębiorca Antoni Ptak.

 

Cały koncept biznesowy powstał w wyniku przekształcenia największego w Europie Centrum Handlu Hurtowo – Detalicznego PTAK, a powyższy proces trwał ponad dwadzieścia lat. Otwarcie tego typu największego obiektu w Europie ma na celu promowanie producentów i projektantów w Polsce oraz za granicą, co stanowi zdecydowany krok w rozwoju handlu odzieżą w naszym kraju.

 

To właśnie w tym miejscu znajduje się największa i najnowocześniejsza w Polsce hala wystawiennicza, mająca powierzchnię 30 000 m2. Co więcej, ogromna przestrzeń Ptak Fashion City w najbliższych planach inwestycyjnych ma zostać rozbudowana do powierzchni 1 mln mkw.

 

W uroczystym otwarciu, które odbyło się w ostatni weekend sierpnia, wzięło udział ponad trzy tysiące firm z Polski i z zagranicy. Na wydarzeniu nie zabrakło również specjalnych gości, wśród których znaleźli się m.in. założyciel znanej marki Kenzo - Kenzo Takada oraz córka właścicieli włoskiego domu mody Fendi - Anna Fendi.  Pojawiły się także polskie gwiazdy: Krystyna i Daniel Olbrychscy, Anna Jurksztowicz, Lidia Popiel, Ewa Pacuła, Beata Sadowska oraz osoby związane z branżą mody: Tomasz Jacykow i Zosia Ślotała.


Całe wydarzenie zgromadziło przedstawicieli lokalnych i centralnych władz, a wśród nich znalazł się również Prezydent Lech Wałęsa.


 Międzynarodowym Targom Mody Ptak EXPO towarzyszyły również pokazy kolekcji polskich projektantów, wśród których znaleźli się Maciej Zień, duet Paprocki & Brzozowski czy Iwona Kossmann, a także pokaz marki Ptak Moda.


W naszej galerii znajdziecie zdjęcia z wydarzenia.

 

 

 

 

 

video

CHANEL JESIEŃ ZIMA 2022/23

tagi: Ptak Fashion City | Rzgów | Antoni Ptak | Międzynarodowe Targi Mody Ptak EXPO | Ptak Fashion City w Rzgowie | Kenzo Takada | Patrizia Gucci | Anna Fendi |

podobne artykuły