PL / EN
OTWARCIE MUZEUM FUNDACJI LOUIS VUITTON JUŻ W PAŹDZIERNIKU

OTWARCIE MUZEUM FUNDACJI LOUIS VUITTON JUŻ W PAŹDZIERNIKU

Już 20. października w Lasku Bulońskim w Paryżu, zostanie otwarte długo wyczekiwane muzeum Fundacji Louis Vuitton. Dowiedzcie się więcej!

Znamy już datę otwarcia paryskiego muzeum Foundation Louis Vuitton, która przypada na 20 października 2014 roku. Wtedy to nastąpi oficjalna inauguracja, dla szerokiej publiczności muzeum zostnie z kolei otwarte 27. października. Budynek zaprojektowany przez kanadyjskiego architekta Franka Ghery, który został ostatnio zaangażowany przez Louis Vuitton do projektu „Icons and Iconoclasts", ma kosztować 136 milionów dolarów i przypominać szklaną chmurę. Będzie on siedzibą zbiorów kolekcji sztuki koncernu LVMH, znajdzie się w nim przestrzeń dla 11 galerii i sala do specjalnych przedsięwzięć artystycznych.

 

Pierwsza wystawa, jaka odbędzie się w nowo wybudowanym muzeum ma być poświęcona architekturalnym zasługom Franka Ghery dla Fundacji Louis Vuitton. Ekspozycję będzie można zobaczyć bezpłatnie w ciągu pierwszych trzech dni od jej otwarcia, jednak darmowe bilety trzeba także zarezerwować z wyprzedzeniem. 

 

 

 

 

video

CHANEL JESIEŃ ZIMA 2022/23

tagi: LVMH | Louis Vuitton Foundation | Frank Ghery | Bernard Arnault | LOUIS VUITTON |

podobne artykuły