PL / EN
NAJNOWSZA SESJA ZDJĘCIOWA KOLEKCJI „HIROKO” JOANNY HAWROT

NAJNOWSZA SESJA ZDJĘCIOWA KOLEKCJI „HIROKO” JOANNY HAWROT

Miejska wojowniczka Hiroko postanowiła opuścić nowojorską metropolię i wybrała się w podróż do Krakowa. Zobaczcie najnowszy edytorial kolekcji Joanny Hawrot autorstwa fotografa Pawła Adamca.

Nawet w Nowym Jorku można mieć dość zaludnionych przestrzeni i wielkomiejskiego zgiełku. Bohaterka kolekcji krakowskiej projektantki Joanny Hawrot, również postanowiła odpocząć od cywilizacji, dlatego udała się w niezwykłe miejsce na mapie Krakowa. Jest nim opuszczona, naturalna przestrzeń dawnego kamieniołomu Liban.

 

W kolekcji „Hiroko” azjatycka estetyka łączy się z europejską, a awangarda spotyka się z każualem. Dominuje warstwowość, która dodatkowo podkreśla wielofunkcyjność krojów. W palecie kolorystycznej znalazły się odcienie czerni, szarości, srebra i burgundu, a wśród materiałów pojawiły się jedwabie, wełny i lamy. Nie zabrakło charakterystycznych dzianin, cekinów, zamaszystych płaszczy i sukienek- samurajek. Widać, że projektantka konsekwentnie trzyma się określonej estetyki swoich projektów, bo każda jej kolekcja łączy w sobie dalekowschodnie inspiracje z elementami futuryzmu.

 

Takie kontrasty wpisują się w charakterystyczny styl Joanny Hawrot. Na taki kontrast postawiła również w drugim edytorialu poświęconym kolekcji „Hiroko”. Autorem zdjęć jest fotograf Paweł Adamiec, a przed obiektywem pojawiła się Katarzyna Kmiotek (AS Management).

 

„Hiroko” miała swoją premierę w Nowym Jorku, na Brooklyn Fashion Week i na międzynarodowych targach The Gallery w Düsseldorfie. Pierwsza sesja zdjęciowa kolekcji odbyła się właśnie na ulicach Nowego Jorku. Jej kolejną odsłonę znajdziecie w naszej galerii!

 

video

GUCCI LINK TO LOVE

tagi: Joanna Hawrot Hiroko | Hiroko sesja zdjęciowa | Paweł Adamiec | Joanna Hawrot |

podobne artykuły