Ruch body positivity odkrywa nie tylko pełne, kobiece kształty, ale eksploruje także piękno różnorodności męskiego ciała w rozmiarach 44+.
Puszyści modele przecierają szlaki i torują drogę dla demokratyzacji mody – ich cel to większa widoczność dużych, męskich sylwetek oraz rozwój dostępności mody w rozmiarówce plus size.
Jakie nazwiska modeli XXL koniecznie trzeba znać?
Alex Frankel: amerykański drwal
Alex Frankel to podopieczny agencji Wilhelmina Models. Model wręcz ucieleśnia estetykę amerykańskiego drwala dzięki swojej zamaszystej brodzie i bujnej czuprynie oraz sylwetce pełnej naturalnych krągłości.
Zasłynął on sesją dla sportowej marki Lululemon – był pierwszym puszystym modelem w kampanii sportowego brandu.
Zach Miko: najsłynniejszy model plus size
Zach Miko z agencji IMG Models to jedno z topowych nazwisk w branży mody plus size – jest to pierwszy model plus size zabukowany przez słynną agencję.
Mężczyzna zdobył sławę kampanią Dolce [&] Gabbana, pozował także dla Target i Gap, a obecnie prowadzi własną markę Meekos – z odzieżą plażową i kąpielówkami w bardzo szerokiej rozmiarówce aż do rozmiaru 9XL.
Steven Green: model z pokazu Savage x Fenty Rihanny
Steven Green z agencji Bridge Models może pochwalić się mocnym debiutem w branży – jego pierwszy pokaz to kolekcja Savage x Fenty Rihanny.
Nic więc dziwnego, że szybko posypały się kolejne propozycje współpracy z Nike, Adidas i Lululemon. Dziś słynie on także z nieskazitelnego stylu, którym chętnie dzieli się na Instagramie.
Nemar Parchment: znany model ASOS
Nemar Parchment to podopieczny IMG Models i model znany z katalogów ASOS, Target czy Old Navy, znalazł się także na stronach takich magazynów, jak Dazed.
James Corbin: model Valentino i Gucci
James Corbin z Supa Model Management to kolejne topowe nazwisko w branży i model o imponującym portfolio.
Mężczyzna współpracował już z Valentino, Gucci Beauty czy Levi’s, wystąpił na pokazie Tommy Hilfiger, wylądował również na kartach I-D Magazine, GQ, Dazed czy Vogue Italia.
Raul Samuel: model plus size marki Nike
Raul Samuel z agencji Bridge Models ma w swoim portfolio bogaty dorobek, zarówno katalogowy (ASOS, Nike, River Island, Boohoo), jak i wybiegowy (Bokh Xuesong, pokazy studentów Central Saint Martins).
Ben Whit: pierwszy brytyjski model plus size
Ben Whit to jeden z najbardziej rozpoznawalnych modeli plus size w Wielkiej Brytanii.
Mężczyzna związany jest z agencją Bridge Models – pozował dla kampanii bielizny Ted Baker, wylądował na stronach Daily Mail, znany jest także z programu Naked Beach.
Zobacz także: Supermodelki powracają! Dokument dla Apple TV
Męscy modele plus size: czy inspirują?
Świat mody coraz bardziej dąży nie tylko do inspirowania konsumentów, ale i odzwierciedlania rzeczywistości. Taki trend musi prowadzić także do większej różnorodności w świecie mody – czy to wśród typów urody, kolorów skóry czy sylwetek.
Ostatnie lata pokazały, że to zjawisko tylko rośnie na sile – liczba modelek w rozmiarach mid size (38+) oraz plus size (44+) wyraźnie wzrosła, zarówno na wybiegach podczas pokazów mody w ramach Fashion Weeków czy w kampaniach światowych marek.
Warto jednak pamiętać, że większa reprezentacja sylwetek w modzie ma znaczenie także dla mężczyzn. Panowie również mogą zmagać się z zaniżoną samooceną – patrząc na umięśnione, wyrzeźbione i wysokie sylwetki modeli, sami mogą czuć się niewidzialni. Dlatego tak istotna jest obecność także męskich modeli plus size. To oni pokazują, że duża sylwetka bez wyraźnie zaznaczonych mięśni jest nie tylko zupełnie normalna, ale może być także atrakcyjna.
Co więcej, modele plus size dzięki swojej pozycji moga wpływać na całą branżę mody, a w efekcie powodować wiele pozytywnych zmian, np. rozszerzanie rozmiarówki wśród marek sieciowych i luksusowych. Dzięki modelom plus size zwykli mężczyźni o pełnych kształtach mają więc szansę na stylowy, elegancki i modny wygląd.
Zdjęcie główne: Instagram @zachmiko