Logotyp serwisu lamode.info
MOC REPOSSI

MOC REPOSSI

Młoda włoska projektantka "rozkochuje" w sobie osobowości świata mody.

Gaia Repossi ma zaledwie 25 lat, a zdążyła już obronić doktorat z antropologii na paryskiej Sorbonie, zostać dyrektorem kreatywnym rodzinnej firmy projektującej biżuterię Repossi Jewellery i stworzyć kolekcje biżuterii we współpracy z Alexandrem Wang’iem i Josephem Altuzarrą.

 

W 2007 roku Gaia stworzyła też wspólnie z Eugenie Niarchos, przyjaciółką z czasów szkolnych, kolekcję sygnowaną metką ERE by Repossi, którą pokochał całym sercem guru mody Karl Lagerfeld. Niarchos i Repossi użyły czterech różnych rodzajów złota i przypominających róże diamentów żeby stworzyć kolczyki, pierścionki, naszyjniki i bransolety. Młoda Repossi jest czwartym, najmłodszym pokoleniem w potężnym włoskim klanie. Potęga Repossi została stworzona w 1920 przez G. Pietro Repossi, dziadka Alberto Repossi, który jest ojcem Gai. Prężnie działająca rodzinna firma ma swoje butiki w księstwie Monaco i na placu Vendome w Paryżu. Gaia przyjaźni się również z członkami królewskiego rodu.

 

tl_files/moda zagraniczna/osobowosci/MOC REPOSSI/GAIA.jpgfot. East News; Alexander Wang jesień-zima 2010/11

 

Młoda projektantka stworzyła wspólnie z Alexandrem Wang’iem przepiękną ekskluzywną kolekcję biżuterii na sezon jesień-zima 2010. „Uważam, że Alexander Wang jest najbardziej profesjonalnym młodym projektantem jakiego kiedykolwiek spotkałam. To wspaniałe móc połączyć idee młodych ludzi z profesjonalizmem – mówi o współpracy z design’erem Gaia i dodaje - „Gdybym nie projektowała biżuterii, na pewno zostałabym malarką. Bo to właśnie malarstwo jest moją największą pasją”.

 

W naszej galerii kolekcja biżuterii Gai zaprojektowanej specjalnie na pokaz jesienno-zimowej kolekcji Wang'a.

tagi: osobowość | projektant | Gaia Reposs |

podobne artykuły