PL / EN
MARY MCCARTNEY DLA MARKI KAPPAHL W ZRÓWNOWAŻONEJ WSPÓŁPRACY

MARY MCCARTNEY DLA MARKI KAPPAHL W ZRÓWNOWAŻONEJ WSPÓŁPRACY

Dowiedzcie się więcej o najnowszej, przyjaznej środowisku kolekcji KappAhl „Dreams through a lens” i zjawisku zrównoważonej mody.

W maju 2015 roku do sklepów KappAhl trafi najnowsza linia „Dreams through a lens” składająca się z modnych, oraz co ważne, przyjaznych środowisku ubrań. Kolekcja uszyta jest z organicznej bawełny, lnu i odzyskanego poliestru. Do współpracy przy tym projekcie marka zaprosiła uznaną fotografkę Mary McCartney, która od lat aktywnie angażuje się w tematy zrównoważonego rozwoju oraz ochrony środowiska. Córka Lindy i Paula McCartney’a nie tylko sfotografuje, ale również sfilmuje całą kolekcję damską.

 

„Zainspirował mnie zespół KappAhl oraz ich determinacja i wizja w tworzeniu tej zrównoważonej kolekcji. Bardzo cieszę się, że mogę pomóc w jej tworzeniu pod względem wizualnym i kreatywnym” – mówi o współpracy McCartney, a Joakim Holmstrand, Dyrektor Marketingu KappAhl, dodaje, że „dla nas Mary McCartney jest wielkim atutem, zarówno ze względu na jej zaangażowanie w ekologię, talent do robienia zdjęć i jej kreatywność”.

 

Czym jednak jest wspomniana zrównoważona moda? To rozwijający się od kilku lat trend, który idzie w parze z wysoką odpowiedzialnością społeczną na rynku mody, a którego celem jest szczególna dbałość o środowisko naturalne oraz społeczeństwo. Przejawem tego może być m.in. pozyskiwanie półproduktów ze sprawdzonych eko-świadomych źródeł oraz stosowanie materiałów i odpowiedzialnych społecznie metod produkcji. Cieszy nas, że coraz więcej firm aktywnie rozwija ten ważny dla całego społeczeństwa trend. Więcej na temat zrównoważonej mody możecie przeczytać tutaj

video

TRENDY JESIEŃ 2022

tagi: Mary McCartney | kolekcja Dreams Through a Lens | zrównoważona współpraca | kolekcja wiosna lato 2015 | Stella McCartney | KAPPAHL |

podobne artykuły