PL / EN
MARKS&SPENCER – LOOKBOOK DAMSKIEJ KOLEKCJI JESIEŃ-ZIMA 2011/12

MARKS&SPENCER – LOOKBOOK DAMSKIEJ KOLEKCJI JESIEŃ-ZIMA 2011/12

Prezentujemy najnowszy lookbook jesienno-zimowej damskiej kolekcji znanej brytyjskiej marki Marks&Spencer.

Jesień w Marks&Spencer upływać będzie pod kilkoma głównymi hasłami. Pierwszym z nich jest oparta na damsko-męskich inspiracjach, linia opisana po prostu tytułem Masculine/Femenine. Tu klasyczne, męskie kroje zostały złagodzone takimi materiałami jak kaszmir, koronka i sztuczne futra.

 

Kolejnym trendem jest 60s Pop, nawiązujący bezpośrednio do graficznych i kolorowych lat 60. Tu panuje błysk i barwa, dominują klasyczne już dziś kroje w kształcie litery A, cekiny w wersji maxi i stylizowane dodatki.

 

Następnym motywem przewodnim jest Historical Romance – styl przeznaczony dla niepoprawnych romantyczek, inspirowany epoką wiktoriańską. Wysokie, zapinane pod szyją kołnierze z kokardami, dominująca w palecie kolorystycznej czerń, subtelne koronki i toczek wieńczący dzieła zainspirują niejedną kobietę.

 

Kolejny prezentowany przez Marks&Spencer trend to Retro Glamour – nawiązujący nieco do elegancji lat 40., jak i i blichtru lat 70. Cechy charakterystyczne – bufiaste rękawy, kapelusze o miękkich rondach i długość midi.

 

Natomiast Luxe Craft to styl pełen bogactwa i przepychu. Przeplatają się w nim etniczne inspiracje, swobodny, miejski styl i nonszalancja godna największych stylistów mody. Mix looków to nawiązanie do popularnych blogów, rejestrujących modę uliczną.

 

Jedno jest pewne – nudy w tym sezonie nie doświadczymy!

video

TOP 7 POKAZY HAUTE COUTURE WIOSNA 2021

tagi: kolekcja | jesień-zima 2011/12 | Marks&Spencer |

podobne artykuły