PL / EN
Maffashion x Maylily – kolekcja dla dzieci inspirowana kosmosem

Maffashion x Maylily – kolekcja dla dzieci inspirowana kosmosem

Uniwersalny motyw dla chłopców i dziewczynek.

Ambasadorka marki Maylily – Maffashion (Julia Kuczyńska) – zaprojektowała wzór, który pojawił się na wybranych produktach dla maluszków, inspirowany kosmosem. Wisienką na torcie całej kolekcji jest limitowana jedwabna apaszka dla mam.

Maffashion – Julia Kuczyńska z początkiem 2021 roku została ambasadorką polskiej marki Maylily. W ramach tej współpracy zaprojektowała wzór, który pojawi się na wybranych produktach dla maluszków. Jest on inspirowany kosmosem, a jego kolorystyka prezentuje się dość uniwersalnie, jak na taką tematykę. Mówimy tu o szarościach, brązach i lodowym błękicie.

Materiały, które zostały wybrane do uszycia kolekcji, to najwyższej jakości bambus, muślin, bawełna, a także oryginalne minky sprowadzane z USA. Wzór będzie widnieć na różnych produktach, między innymi kocykach, pościelach, pieluszkach, otulaczach, a nawet czapeczkach. Smaczkiem w tej kolekcji jest apaszka – w limitowanej wersji, ręcznie robiona, ze stuprocentowego jedwabiu, idealna dla wszystkich kobiet i – przede wszystkim – mam.


Co sama Maffashion mówi o swojej kolekcji? – Inspiracją do stworzenia wzoru był oczywiście mój synek. Motyw kosmosu zawsze mi się podobał, chciałam podejść do niego w dziecięcy, ale zarazem nieoczywisty sposób. Stąd połączenie dwóch różnych stylów – malowanych akwarelami księżyców oraz kosmicznych elementów graficznych. Kolorystyka całości jest elegancka, a zarazem ciekawa. To właśnie kocham w modzie i to chciałam przekazać moim wzorem – ponadczasowość i oryginalność. Temat kosmosu to fantastyczna okazja do rozmów z dzieckiem i zabawy. Z maluchem można biegać, udając rakiety, ze starszakiem oglądać konstelacje.

Od początku moim zamysłem było oparcie pomysłu na temacie, który będzie interesujący dla dziecka i – przy okazji – dla rodzica. Sam proces powstawania wzoru był długi, bo trzeba brać pod uwagę wiele elementów – chociażby to, że wzór będzie umieszczony na bardzo różnych produktach i powinien dobrze wyglądać zarówno na dużej pościeli, jak i małej chusteczce. Cieszy mnie, że ten motyw jest uniwersalny i może być wybierany i dla chłopców, i dziewczynek, a także to, że będzie świetnie wyglądał w połączeniu z różnymi kolorami. Nie mogę się doczekać, kiedy zobaczę dziecięce pokoiki z produktami z mojej kolekcji. Znając jakość Maylily, mam pewność, że maluchy i ich rodzice będą z nich zadowoleni.


Od początku wizja Julii była jasna – kolekcja powinna być ciekawa dla dziecka i rodzica, a także stanowić świetną okazję do wspólnej zabawy i rozmowy. Motyw kosmosu pojawił się na samym początku, a następnie powstawały kolejne elementy wzoru. Testowaliśmy różne techniki i kolory, dzięki czemu mogliśmy wybrać te najlepiej oddające pomysł Julii. Myślę, że ta kolekcja jest rewelacyjna – motyw kosmosu jest ujęty w ciekawy i niespotykany sposób, a sam wzór idealnie wpasowuje się w modową estetykę, w której Maffashion jest ekspertką – zaznacza Katarzyna Mitas, właścicielka Maylily.

Kolekcję Maffashion x Maylily można obejrzeć w showroomie marki w Warszawie przy ul. Wspólnej 27/16 od oraz na stronie www.maylily.pl.

video

CHANEL JESIEŃ ZIMA 2022/23

tagi: Maffashion | Maylily |

podobne artykuły