Logotyp serwisu lamode.info
ŁUKASZ CZAJKOWSKI REPREZENTANTEM POLSKI NA WORLD FASHION WEEK W NOWYM JORKU!

ŁUKASZ CZAJKOWSKI REPREZENTANTEM POLSKI NA WORLD FASHION WEEK W NOWYM JORKU!

Projektant Łukasz Czajkowski został wybrany, jako reprezentant Polski na World Fashion Week w Nowym Jorku. Nam jako pierwszym odpowiada, jak do tego doszło!

Łukasz Czajkowski to projektant, który żyje trochę na uboczu polskiego modowego światka. Nie pokazuje się ani na Fashion Week Poland, w samej Warszawie też nie bywa zbyt często. Projektuje w Poznaniu, gdzie ma grono wiernych klientek, a od czasu do czasu zauważają go zagraniczne media.

 

Kiedy otrzymaliśmy informację, że Łukasz Czajkowski będzie reprezentował Polskę na World Fashion Week w Nowym Jorku koniecznie musieliśmy dowiedzieć się, skąd ten sukces.

 

W Warszawie rzadko o Tobie słychać, jak to się stało, że dowiedział się o Tobie Nowy Jork?

 

Rzeczywiście, rzadko bywam w Warszawie i w ogóle gdziekolwiek poza Poznaniem. Lubię to miasto i tu czuję się najlepiej. Tu mogę po cichu tworzyć i realizować swoje pomysły. Sam chciałbym wiedzieć, jak dokładnie to się stało, że zostałem nominowany do WFW. Jakiś czas temu otrzymałem wiadomość, że zostałem wybrany, by reprezentować Polskę w tym właśnie wydarzeniu. Jak się później dowiedzialem, przeszukiwano Internet w poszukiwaniu projektantów z poszczególnych krajów, a następnie jury wybierało po jednym z finalistów. Jako projektant nie startuję w żadnych konkursach, dlatego to było zupełnym zaskoczeniem. Ja sam rzadko bywam w mediach, stawiam zatem na sekcję "Black Sheep" na notjustalabel.com, do której zostałem wybrany jakiś czas temu. Dzięki temu portalowi właśnie dwa lata temu moja suknia pojechała na sesję do Nowego Jorku. Teraz jadę z kolejną.

 

A czy wiesz, kto zasiadał w jury?

 


Jedną z osób, które zasiadały w jury jest Suzy Amis Cameron. Dowiedziałem się, że to właśnie ona wskazała "ten!". Podobno sama powiedziała, że chce wyjść w moim projekcie na gali, bez względu na to, co przygotuję!

 

Czy możesz nam zdradzić, co zaprezentujesz?

 

Hmm, nie będę zdradzał szczegółów. Powiem jedynie to, że będzie to projekt sukni, który będzie się zmieniał, transformował, na kilka... kilkanaście sposobów. Czyli to, co staram się czynić z większością moich projektów. W końcu chcą, żebym zaprezentował siebie, kwintesencję mojej twórczości.

 

To kiedy mamy trzymać za Ciebie kciuki?

 

11 listopada. Dzień niepodległości. Jedna z moich znajomych powiedziała: "Polska będzie miała swoje dwa święta. Jedno historyczne, drugie modowe, które też przejdzie do historii".

 

Tego Ci serdecznie życzę!

 

World Fashion Week w Nowym Jorku to nowa inicjatywa World Fashion Organization, idea imprezy brzmi Fashion for Peace. Z czterdziestu krajów całego świata zostało wybranych po jednym projektancie. Każdy z nich 11.11.2011 podczas uroczystej gali w Nowym Jorku zaprezentuje specjalnie przygotowany outfit. Więcej o wydarzeniu dowiecie się tu.


tagi: Łukasz Czajkowski | World Fashion Week | moda polska |

podobne artykuły