Logotyp serwisu lamode.info
LAUREAT FASHION DESIGNER AWARDS NA TARGACH TISSU PREMIER

LAUREAT FASHION DESIGNER AWARDS NA TARGACH TISSU PREMIER

Zobaczcie fotorelację z wizyty Dastina Porazińskiego w Lille!

Tissu Premiere to słynne francuskie targi tekstylne odbywające się w Lille, w Les Halls de La Filature. Koncept jest zbliżony do odbywających się w Paryżu Premiere Vision, a powiązanie jest nieprzypadkowe, ponieważ TP sygnowane są patronatem PV. Targi składają się z trzech stref podzielonych na kategorie: tkaniny, dzianiny, akcesoria tekstylne, aspekty jedwabne, druki, suknie i garnitury oraz trendy.

 

W prestiżowym wydarzeniu we Francji mógł uczestniczyć projektant Dastin Poraziński, laureat II miejsca Fashion Designer Awards. Zaproszenie na targi było jednym z nagród FDA dla zwycięzców ufundowanych przez markę Whirpool, partnera strategicznego konkursu. Jakie trendy zaobserwował Dastin podczas tegorocznej edycji? „Dominują wzory etno i florystyka oraz krzyczące kolory i printy” – pisał projektant. Młody twórca w swojej relacji pozytywnie podsumował nowe doświadczenie: „Wydarzenie i przedsięwzięcie jak najbardziej warte uwagi i przydatne dla każdego kto ma styczność z projektowaniem, produkcją czy technologią tekstylną. Zdobyte kontakty, wiedza i wymiana doświadczeń pozostają wciąż bezcenne, a miasto Lille urzekło mnie i skradło moje serce”.

 

tagi: Dastin Poraziński | Dastin Poraziński Tissu Premier | Dastin Poraziński FDA | Dastin Poraziński Fashion Designer Awards | projektant Dastin Poraziński | Tissu Premier 2015 |

podobne artykuły