Logotyp serwisu lamode.info
KOLEKCJA KUBATEK NA SEZON JESIEŃ ZIMA 2011 - MODA UNIWERSALNA I SPERSONALIZOWANA

KOLEKCJA KUBATEK NA SEZON JESIEŃ ZIMA 2011 - MODA UNIWERSALNA I SPERSONALIZOWANA

Kaszmiry, wełny, grube tkaniny, a to wszystko w formie niemalże architektonicznych, choć uniwersalnych konstrukcji. Zobaczcie jesienno-zimową kolekcję Kubatek autorstwa Moniki Kubatek.

Monika Kubatek to doskonały przykład osoby, która wieloletnią pasję postanowiła zmienić w sposób na życie. Przez 10 lat pracowała i zdobywała doświadczenie jako producent telewizyjno-filmowy, jednak od dziecka lubiła projektować modę. By się zmobilizować wróciła na studia i rozpoczęła naukę w warszawskiej MSKPU. Obecnie przygotowuje swoją kolekcję dyplomową przeznaczoną na sezon jesień zima 2012/13 i równocześnie startuje z autorską marką Kubatek.

 

Projekty Moniki to propozycje uniwersalne, ponadczasowe, miejskie, które charakteryzuje kobieca, choć nieco architektoniczna forma zapewniająca swobodę. Proste acz oryginalne sylwetki są wynikiem zainteresowań Moniki, których źródło leży w architekturze i geometrii. Projektantka wykorzystuje grube i szlachetne tkaniny, jak kaszmir czy wełna, które mają dać poczucie ciepła i wygody. Kubatek to modele dla każdego - autorka nie definiuje wieku kobiety, a jedynie dąży w swoich projektach do podkreślenia atutów kobiecego ciała.

 

Co ciekawe pod marką Kubatek tworzone będę dwie równoległe linie – pierwsza to projekty indywidualne, szyte na zamówienie, spersonalizowane, druga – regularna o nazwie “24/7 twisted casual”, będzie cyklicznie wypuszczana na rynek. Obie, pomimo różnicy założeń, łączyć będzie kilka wspólnych i spajających elementów, charakterystycznych dla stylu autorki - jak pęknięcia w rękawach, odstające plisy czy kontrastowe obłożenia.

 

W jesiennych propozycjach Kubatek odnajdziemy głównie kolory ziemi – beże, szarości, karmelowe brązy przełamane koralową czerwienią, granaty i ciemne zielenie. Wśród deseni pojawi się krata, a w modelach dostrzeżemy sukienki w stylu lat 50., kurtki, peleryny oraz spodnie z wełny parzonej.

 

Do pracy projektanta Monika podchodzi z dużą pokorą. Doskonale wie, że w krótkim czasie musi nabyć wiedzę, która umożliwi jej profesjonalne wykonywanie zawodu. Wierzy jednak, że projekty, które charakteryzuje ponadczasowa konstrukcja i spersonalizowana, oryginalna forma to przepis na sukces. Wszak każdy z nas chciałby mieć w szafie kilka takowych, które posłużą bez względu na obowiązujące trendy. Marzy, by już wkrótce pokazać swe projekty podczas FashionPhilosophy Fashion Week w Łodzi.  Trzymamy kciuki.

 

Zobaczcie jesienno-zimowe propozycje marki Kubatek w naszej galerii!

 

tagi: Kubatek | Monika Kubatek | trendy jesień zima 2011 | kolekcja | moda polska |

podobne artykuły