PL / EN
KOLEKCJA COS JESIEŃ ZIMA 2015

KOLEKCJA COS JESIEŃ ZIMA 2015

Minimalistyczna funkcjonalność inspirowana japońską kulturą to propozycje marki na nadchodzący sezon. Zobacz nowy lookbook COS!

Twórcy szwedzkiej marki sięgają po twórczość sztuki i architektury. Duch wielkiej przyrody z fotografii Olafa Ottona Beckera wprowadza do kolekcji mroźną paletę barw i zabawę proporcjami. Nurt japońskiej sztuki Mono-ha jest odpowiedzialny za surowy minimalizm. Z kultury Dalekiego Wschodu pojawią się też wierne reprezentacje w postaci kimona czy efektu origami. Wśród innych inspiracji do stworzenia nowej kolekcji wymienić można dorobek artystki Tary Donovan, architekta Oscara Niemeyera, malarza i twórcy instalacji Kojiego Enokury, rzeźbiarza Susumu Koshimizu oraz fotografa Oyvinda Tangena.

 

COS w nowym sezonie bazuje na korespondujących przeciwieństwach. Mimo że kolorystyka jest dość jednostajna, różnorodność konstrukcji wprowadza element zaskoczenia. W spokojnej palecie znajdują się: szarości, czernie, biele, pudrowe róże czy miedzie. Główne motywy kolekcji to awangardowa klasyka, wydłużone sylwetki i oversize. W nowych propozycjach marki kluczowe znaczenie ma warstwowa kompozycja stylizacji.

 

Na pierwszy rzut oka można stwierdzić, że COS prezentuje modę niszową, ale gdy rozbijemy sylwetki na poszczególne elementy, uzyskujemy klasyki niezbędne w każdej kobiecej garderobie Proste, długie płaszcze, klasyczne sukienki, eleganckie koszule, ponadczasowe dzianiny czy też czarne botki. Nowe propozycje marki na jesień zimę 2015 i 2016  stoją pod znakiem równowagi między spokojem i emocjami oraz kontrastem między drapowaniem i pełną energii funkcjonalnością. Lubimy!

video

STELLA MCCARTNEY JESIEŃ ZIMA 2018/19

tagi: COS | kampania COS jesień 2015 | trendy jesień 2015 | trendy aw 2015 | jesień zima 2015 |

podobne artykuły