PL / EN
KOLEKCJA ASHITA II JOANNY HAWROT INSPIROWANA JAPONIĄ

KOLEKCJA ASHITA II JOANNY HAWROT INSPIROWANA JAPONIĄ

Joanna Hawrot to projektantka, która tworzy cykle tematycznych kolekcji. Prezentujemy Wam lookbook – Ashita II – kontunuację tryptyku modowego poświęconego Japonii.

Joanna Hawrot tworzy nie tyle same kolekcje mody, co pewnego rodzaju opowieści. Tak jest i tym razem, Ashita II to druga część tryptyku poświęconego Japonii. Ashita to po japońsku jutro – tytuł nawiązywać ma do świata po tragedii w Fukushimie, który nie będzie już taki jak dawniej.

 

Japonia w kolekcji Ashita II zamyka się w trzech kolorach – przybrudzonych kremów, ognistej czerwieni i czerni – ta przekornie w kraju kwitnącej wiśni symbolizuje szczęście. Geometria form nawiązująca luźno do tradycyjnych japońskich strojów ludowych kontrastuje z różnorodnością tkanin. Połączenie jedwabi z ciężkimi kaszmirami i wełnami ma na celu zatarcie granicy dosłownego postrzegania materii: lekkie – ciężkie.

 

Intrygujące są także zdjęcia, zachowane w niecodziennej konwencji, a to z powodu czarnego zamiast klasycznie białego tła, na którym prezentowana jest kolekcja. Makijaż i fryzury są z kolei połączeniem europejskiej i japońskiej estetyki – w efekcie otrzymujemy międzynarodowy miks pełen nieoczywistości.

 

Koniecznie zajrzyjcie do galerii!

video

HELENA RUBINSTEIN x AGATA TANTER

tagi: Ashita II | trendy wiosna lato 2012 | moda polska | kolekcje | Joanna Hawrot |

podobne artykuły