Logotyp serwisu lamode.info
Kiedy wymienić materac na nowy?

Kiedy wymienić materac na nowy?

Problemy ze snem negatywnie wpływają na jakość życia i ogólne samopoczucie.

Spis treści

1. Materac do spania ma więcej niż 10 lat

2. Rano odczuwasz dolegliwości bólowe

3. Źle się wysypiasz? – zamów nowy materac

Jeśli cierpisz na bezsenność, wieczorem nie możesz zasnąć lub często wstajesz w nocy, może okazać się, że Twój materac wymaga wymiany. Materiały, z których zrobiony jest materac z czasem ulegają zużyciu. Po czym poznać, że trzeba kupić nowy model?

Spanie na wyrobionym lub odkształconym materacu może powodować wiele różnego rodzaju dolegliwości zdrowotnych. Wraz z upływem lat podłoże traci swoją sprężystość i elastyczność, przez co staje się niewygodne. W Senpo — Materace znajdziesz zróżnicowaną ofertę materacy od znanych marek w bardzo dobrych cenach.

Po jakim czasie powinno się wymienić materac?

Materac do spania ma więcej niż 10 lat

Żywotność materacy zwykle jest określana na około 8-10 lat. Po tym czasie materiał może stracić swoje pierwotne właściwości, co sprawi, że będzie bardziej podatny na uszkodzenia i gromadzenie się wilgoci. Sygnałem, który świadczy o zużyciu materaca, jest także jego skrzypienie. Nietypowe dźwięki pojawiają się, gdy kładziesz się do łóżka lub z niego wstajesz.

Wspomniane odgłosy są spowodowane nieprawidłową pracą sprężyn w materacu sprężynowym. Te drobne elementy mogą się zapadać. Zarówno materace sprężynowe, jak i piankowe warto wymieniać co najmniej raz na 10 lat.

Rano odczuwasz dolegliwości bólowe

Wyrobiony materac jest bardzo niewygodny. Na takim podłożu nie będziesz umiał znaleźć komfortowej pozycji do snu, co sprawi, że rano Twoje ciało będzie obolałe. Bóle mięśni, sztywność karku i drętwienie rąk to niepokojące objawy, których nie warto bagatelizować.

Stary materac może się zapadać lub mieć wybrzuszenia i grudki. Długotrwałe spanie na zdeformowanym podłożu prowadzi do wystąpienia poważnych problemów zdrowotnych.

Źle się wysypiasz? – zamów nowy materac

Jeśli przespałeś całą noc, a mimo to rano czujesz się niewyspany, przyczyną Twoich dolegliwości może być zużyty materac. Gdy podłoże traci swoje właściwości, mogą pojawić się w nim roztocza lub zarodki pleśni, które przyczyniają się do występowania reakcji alergicznych. Wówczas rano pojawiają się takie objawy jak: katar, swędzenie, łzawienie lub kaszel.

Stary materac negatywnie wpływa również na komfort termiczny użytkownika. Takie podłoże nie jest przewiewne, przez co w nocy będziesz się intensywnie pocić, a Twoja skóra stanie się sucha i szorstka. W takim wypadku warto rozważyć zakup nowego materaca. W dobrym sklepie z wyposażeniem sypialni szybko znajdziesz model, który będzie pasował do Twojego łóżka i zapewni Ci spokojny sen. Materace sprężynowe to świetne rozwiązanie dla par, a materac piankowy może doskonale posłużyć młodszym dzieciom, nastolatkom i młodzieży.

Sprawdź także: Materac do spania — jaki wybrać?

Materac warto wymieniać regularnie. Twoje ciało szybko przyzwyczai się do nowego podłoża, szczególnie jeśli będzie zrobione z dobrej jakości materiałów. Nowy materac zapewni Ci komfort i sprawi, że lepiej wyśpisz się nawet po wyjątkowo trudnym dniu. W efekcie rano będziesz mieć zdecydowanie więcej energii.

Zdjęcie główne: materiały prasowe

tagi: materace | sen |

podobne artykuły