PL / EN
JOANNA KLIMAS FOR GINO ROSSI

JOANNA KLIMAS FOR GINO ROSSI

Poznajcie kolekcję i kulisy współpracy projektantki z marką! 

Aby spełniać potrzeby każdej współczesnej kobiety – w tym celu powstała limitowana linia toreb Gino Rossi, której autorką jest Joanna Klimas.

 

Na początku grudnia spotkaliśmy się z projektantką podczas premiery kolekcji w jej warszawskiej pracowni. Joanna Klimas for Gino Rossi to linia złożona z pięciu modeli toreb w trzech wersjach kolorystycznych: granacie, śliwce, zimnej i klasycznej szarości. Kreatorka, która dąży do tego, aby moda była czymś więcej niż tylko ładnym opakowaniem i wykorzystuje proste, subtelne formy o doskonałej konstrukcji, zdecydowała się na praktyczną klasykę wysokiej jakości, ale z ciekawymi akcentami. W kolekcji znalazły się: funkcjonalna biodrówka, listonoszka typu siodło, mniejszy model typu bijou oraz shopper.

 

W wywiadzie dla Gino Rossi Joanna Klimas opowiadała o powstawaniu kolekcji i zauważyła, że proces projektowania toreb niewiele różni się od tworzenia ubrań: „Proces twórczy jest taki sam. Zastanawiam się, czego chcę, a potem myślę: to nie i tamto nie, a tego będzie za dużo. Spośród morza pomysłów trzeba dokonać selekcji. Najważniejsze dla mnie było zaprojektowanie całości tak, aby te 5 torebek na wystawie tworzyły kolorystycznie wizualną całość i odpowiadały na spektrum potrzeb kobiet. Z anegdot mogę powiedzieć, że najprostsza torba była najtrudniejsza do wykonania. Oczywiście jestem zobligowana, żeby projekty zostały dostosowane do możliwości produkcyjnych oraz materiałów. Chciałabym, by stały się one początkiem pewnej nowej linii. W każdej z toreb pojawia się wybrzuszenie, to jedyny ozdobnik, na który się zdecydowałam. Ta praca była szukaniem idealnych, harmonijnych proporcji. Szukałam połączenia praktyczności z urodą.”

 

Na biało-czarnych zdjęciach promujących efekty współpracy Joanny Klimas z Gino Rossi widzimy samą projektantkę, której towarzyszy córka, Natalia Klimas. Kolekcja toreb jest już dostępna w sprzedaży – w wybranych salonach i sklepie online. Polecamy!

video

CALVIN KLEIN WIOSNA LATO 2019

tagi: Joanna Klimas | Gino Rossi | kolekcja |

podobne artykuły