PL / EN
JEAN PAUL GAULTIER ZNÓW UBIERZE KRÓLOWĄ POPU

JEAN PAUL GAULTIER ZNÓW UBIERZE KRÓLOWĄ POPU

Właśnie mijają 22 lata od pierwszej współpracy projektanta Jeana Paula Gaultiera z amerykańską piosenkarką Madonną. Po raz kolejny Francuz został poproszony o stworzenie kostiumów na jej nadchodzącą trasę koncertową.

Jak powszechnie wiadomo Gaultier kocha Madonnę, a Madonna kocha Gaultiera. Współpraca legendarnego duetu rozpoczęła się w 1990 roku, gdy po raz pierwszy francuski projektant Jean Paul Gaultier stworzył kostiumy dla zachwyconej jego projektami Madonny. Piosenkarka wystąpiła w nich na swojej trzeciej trasie Blond Ambition World Tour, która przez magazyn Rolling Stone została okrzyknięta najlepszą trasą 1990 roku.

 

Po 22 latach od debiutu kolaboracji Francuz ponownie został poproszony o zaprojektowanie strojów na zbliżającą się trasę koncertową amerykańskiej wokalistki. Jean Paul Gaultier, który skończył niedawno 60 lat, słynie z bardzo prowokującego stylu. Lubi szokować i to przyniosło mu sławę podobnie jak charakterystyczny dla niego lekceważący styl. Gaultier od lat przyjaźniący się z Madonną jest twórcą słynnego na całym świecie stożkowego stanika, w którym piosenkarka występowała na swoich koncertach w 1990 roku oraz słynny gorsetów piosenkarki. W projektach Francuza wystąpiła również podczas swojej trasy w 2006 roku Confession.

 

Na konferencji amerykańskiego Super Bowl 2012, na którego finale po raz pierwszy zaprezentowała utwory z najnowszej płyty, wystąpiła w stroju właśnie Jeana Paula Gaultiera, inspirowanym Amy Winehouse i pochodzącym z najnowszej kolekcji projektanta haute couture.

 

Czekamy na efekty współpracy!

video

CHANEL JESIEŃ ZIMA 2022/23

tagi: Madonna | Jean Paul Gaultier |

podobne artykuły