Logotyp serwisu lamode.info
Jak zdjąć lakier hybrydowy w domu? Aceton, pilnik i frezarka - porównanie metod

Jak zdjąć lakier hybrydowy w domu? Aceton, pilnik i frezarka - porównanie metod

Która metoda zdejmowania hybrydy jest najlepsza? Sprawdzamy!

Spis treści

1. Jak się robi paznokcie? Hybrydy bez tajemnic

2. Dlaczego hybryda odchodzi?

3. Jak zdjąć hybrydy?

Zdejmowanie hybrydy potrafi przysporzyć niemało problemów. Dobrze nałożony manicure trzyma się mocno i długo. Jednak w końcu nadejdzie moment, kiedy nieestetyczne odrosty zaczną razić w oczy i lakier trzeba nałożyć na nowo. Przy czyszczeniu paznokci liczy się nie tylko dobrze dobrana technika, ale także to, by odpowiednio zadbać o płytkę przed kolejnym malowaniem.

Obecnie dostępne jest kilka metod zdejmowania lakierów hybrydowych. Inaczej zrobi to doświadczona kosmetyczka, a inaczej domorosła amatorka manicure’u hybrydowego. Ta czynność nie należy do najłatwiejszych ani najprzyjemniejszych, ale jej opanowanie jest niezbędne. Ściąganie hybrydy siłą nigdy nie jest dobrym rozwiązaniem, dlatego przygotowaliśmy kilka wskazówek, które podpowiedzą wam, jak się zabrać do właściwego oczyszczania płytki.

Jak się robi paznokcie? Hybrydy bez tajemnic

Efektowny manicure hybrydowy można wykonać w zaciszu własnego domu. Potrzebne będą baza, top, wybrany lakier kolorowy oraz lampa LED, a także cleaner, polerka i pilnik do paznokci. Gotowe zestawy lakierów hybrydowych, idealnie dobrane dla początkujących, znajdziecie w sklepie Cosmetics Zone.

Po zmatowieniu i odtłuszczeniu płytki nakładamy bazę, następnie kolor, a całość pokrywamy topem. Trzeba pamiętać, by każdą z warstw utwardzić światłem LED przez co najmniej trzydzieści sekund. Powierzchnię topu przecieramy ponownie cleanerem lub, jeśli używamy wersji no wipe, pomijamy ten etap i możemy od razu cieszyć się pięknym wyglądem paznokci przez kolejne 3 tygodnie.

Dlaczego hybryda odchodzi?

Lakier do paznokci hybrydowy wnika w strukturę płytki, dlatego właśnie tak dobrze i długo się jej trzyma. W tym celu matowi się jej powierzchnię, która nie ma okazji na regenerację pod warstwami koloru. W rezultacie staje się osłabiona i jeśli nie zadbamy o nią odpowiednio pomiędzy jednym a drugim malowaniem, lakier nie będzie się trzymał. Innym powodem może być zbyt krótkie utwardzanie warstw światłem LED. Każdy producent podaje dedykowany czas dla swoich lakierów hybrydowych i warto się tego trzymać. Droga na skróty może prowadzić do rychłej katastrofy.

Mocne kolory na paznokciach trudniej usunąć

Jak zdjąć hybrydy?

W zależności od tego, jaką metodę zdejmowania lakieru wybierzecie, musicie wyposażyć się w kilka niezbędnych akcesoriów. W domowych warunkach najlepiej sprawdzi się zestaw aceton oraz pilnik. Na początek dobrze jest zetrzeć wierzchnią warstwę topu, by płyn dostał się głębiej. Następnie nasączony acetonem wacik nakładamy na każdy paznokieć osobno i zawijamy kawałkiem folii aluminiowej. Dzięki temu płyn nie wyparuje i pod wpływem temperatury lakier zmięknie. Po upływie około piętnastu minut możemy przystąpić do ściągania hybrydy od nasady płytki w górę przy pomocy specjalnego radełka. Resztki upartego koloru możemy zetrzeć pilnikiem do paznokci.

Bardziej doświadczone osoby mogą skorzystać z pomocy frezarki. To wielofunkcyjne urządzenie służy nie tylko do zdejmowania lakieru hybrydowego, ale także do wygładzania płytki i opracowywania skórek. Z wykorzystaniem właściwego frezu oczyścimy paznokcie szybko i efektownie, jednak do tej czynności potrzebne jest pewne wyczucie, bo łatwo można przesadzić i boleśnie zedrzeć płytkę. Frezarkę można zastąpić dobrym pilnikiem, jednak proces będzie trwał dłużej, z pewnością będzie także bardziej nużący, lecz może pomóc wam przygotować się do pracy z maszyną i nabrać doświadczenia w ścieraniu lakieru.

Każdy manicure trzeba kiedyś zdjąć, umiejętność oczyszczania paznokci jest więc bardzo ważna. Zadbana płytka będzie dobrze trzymać lakier, a jej kondycja w dużej mierze zależy także od tego, jak potraktujemy ją podczas ściągania hybrydy. Wybierz tę metodę, która najlepiej odpowiada twoim umiejętnościom i ciesz się pięknymi paznokciami tak długo, jak to możliwe.

 

fot. materiały prasowe

Materiał zewnętrzny

tagi: manicure |

podobne artykuły