Logotyp serwisu lamode.info
Jak dobrać biżuterię do sukni ślubnej? 4 kluczowe porady!

Jak dobrać biżuterię do sukni ślubnej? 4 kluczowe porady!

Wiedziałaś o tym?

Spis treści

1. Po pierwsze – na palcach niech znajdzie się jedynie pierścionek zaręczynowy i obrączka

2. Po drugie – bransoletka może stać się istotnym elementem stylizacji Panny Młodej

3. Po trzecie – naszyjnik efektywnie ozdobi kobiecy dekolt

4. Po czwarte – kolczyki to prawdziwy must have

5. Biżuteria ślubna – mniej znaczy więcej!

Dla większości kobiet dzień ślubu i następującego po nim przyjęcia weselnego jest jednym z najważniejszych momentów w życiu. Panny Młode pragną prezentować się wtedy wyjątkowo i przyciągać wzrok wszystkich wokół. Oszałamiające wrażenie chcą zrobić zarówno na swoim wybranku, jak i przybyłych na to wydarzenie gościach. W osiągnięciu takiego efektu pozwala im piękna, dopasowana do kształtu sylwetki suknia, w której wyglądają jak prawdziwe księżniczki. Jednak przedstawicielki płci żeńskiej doskonale zdają sobie sprawę z tego, że istotną rolę odgrywają również dodatki, na które się zdecydują. Wśród nich na pierwszy plan wychodzi biżuteria. Jakie pierścionki, bransoletki, naszyjniki i kolczyki najbardziej pasują do sukni ślubnej? Przekonaj się właśnie teraz.

Po pierwsze – na palcach niech znajdzie się jedynie pierścionek zaręczynowy i obrączka

Już na początku należy podkreślić, że Panna Młoda na swoim ślubie i weselu nie musi eksperymentować z akcesoriami zakładanymi na palce. W zupełności wystarczy tutaj pierścionek zaręczynowy oraz obrączka. Te dwa zdobiące dłonie wyroby jubilerskie stanowią niepodważalny symbol miłości dwojga bliskich sobie ludzi.

Po drugie – bransoletka może stać się istotnym elementem stylizacji Panny Młodej

Dopełnieniem ślubnej kreacji niech będzie także bransoletka. Taki wytworny gadżet efektywnie ozdobi kobiecy nadgarstek i zrobi oszałamiające wrażenie. Bransoletki precyzyjnie wykonane ze starannie wyselekcjonowanych materiałów (przede wszystkim złota i srebra) najlepiej prezentują się, gdy są udekorowane błyszczącymi brylantami albo wielobarwnymi cyrkoniami. W zgodzie z aktualnymi trendami są także takie akcesoria przyjmujące postać cienkich łańcuszków, do których przyczepia się zawieszki o symbolicznych kształtach np. serca, koniczyny lub znaku nieskończoności.

Po trzecie – naszyjnik efektywnie ozdobi kobiecy dekolt

Swój indywidualny styl na ślubie i weselu można podkreślić także dzięki minimalistycznemu naszyjnikowi, a nawet wykwintnej kolii. Typ, wielkość oraz długość tej ozdoby trzeba dopasować do rodzaju dekoltu sukni ślubnej, który może być zarówno klasyczny (np. w kształcie litery V), jak i asymetryczny.

Po czwarte – kolczyki to prawdziwy must have

W stylizacji Panny Młodej niezwykle ważna jest również elegancka, schludna, wygodna, gwarantująca swobodę, trwała oraz starannie wykonana fryzura. W zależności od osobistych upodobań, a także tego, kobiety stawiają w tym zakresie na romantyczne upięcia (koki, plecionki, warkocze i luźne kucyki) albo pozostawiają rozpuszczone włosy (dekorując je wiankiem ze świeżych kwiatów, stylową opaską lub błyszczącą spinką). Uczesanie bezpośrednio wpływa na rodzaj zakładanych kolczyków. W zależności od tego, co zrobi się z włosami, można wybierać pośród dużych, wiszących modeli, jak i niewielkich, wręcz niedostrzegalnych ozdób.

Biżuteria ślubna – mniej znaczy więcej!

Kompletując zestaw ślubnej biżuterii, należy kierować się nie tylko aktualnymi trendami, ale również indywidualnym gustem, rodzajem wybranej sukni oraz stylem, w jakim ma być zorganizowana ta uroczystość. Jeśli weźmie się pod uwagę każdy z tych czynników, poszczególne elementy kreacji będą do siebie pasowały, tworząc perfekcyjną i spójną całość. Warto też mieć na uwadze, że w tym przypadku górę powinien brać minimalizm, który z wysoką skutecznością potrafi podkreślić naturalne piękno Panny Młodej. Bardzo często właśnie proste rozwiązania robią najlepsze wrażenie – przekonaj się o tym w praktyce, wybierając gustowną biżuterię na ślub i wesele.

 

źródło zdjęć: freepik.com

Artykuł zewnętrzny

tagi: biżuteria | moda ślubna |

podobne artykuły