PL / EN
JACEK KŁOSIŃSKI - HYAKINTH - KOLEKCJA NA SEZON JESIEŃ ZIMA 2011

JACEK KŁOSIŃSKI - HYAKINTH - KOLEKCJA NA SEZON JESIEŃ ZIMA 2011

Zaduma i nostalgia kontra kolorowe stylizacje, a to wszystko w towarzystwie zwierząt. Koniecznie zobaczcie sesję najnowszej kolekcji projektanta Jacka Kłosińskiego.

Jacek Kłosiński – tworzący pod pseudonimem Hyakinth - swoją kolekcję zaprezentował szerszej publiczności podczas łódzkiego tygodnia mody, następnie jako jeden z nielicznych polskich designerów został zaproszony do udziału w Mercedes Benz Fashion Week w Berlinie. Z miesiąca na miesiąc projektant zdobywa coraz większe uznanie w branży. Nas cieszy, że tak samo dużą wagę jak do kolekcji przywiązuje do sesji zdjęciowych. A ta ostatnia, naprawdę nas zachwyciła.

 

Za obiektywem aparatu stanął Łukasz Brześkiewicz, fotograf, który swoją karierę na dobre rozpoczął po wygranych warsztatach w ramach ostatniej edycji Art&Fashion Festival. Na zdjęciach zobaczyć możemy dawno już nie widzianego Filipa Jankowskiego z wrocławskiej agencji AMQ Models.

 

Zarówno kolekcja jak i zdjęcia przenoszą nas w przeszłość, ale nieco zdeformowaną. Jak mówi Kłosiński, jest to świat dorosłych, widziany oczami dziecka. Kolorowe marynarki, zabawne muchy kontrastują z nostalgią, jaka płynie z gestów i mimiki modela. Ważnym elementem stają się wypchane zwierzęta, które nadają całości magii, tajemniczości, a także odrobiny kontrowersji – nic tu nie jest oczywiste.

 

I ta nieoczywistość bardzo nam się podoba, skłania bowiem do zadumy. Obejrzyjcie zdjęcia w galerii i podzielcie się swoimi przemyśleniami!

video

TRENDY JESIEŃ 2022

tagi: Hyakinth | Jacek Kłosiński | Łukasz Brześkiewicz | trendy jesień zima 2011 | kolekcja | moda polska |

podobne artykuły