PL / EN
H&M CONSCIOUS EXCLUSIVE & MUSEE DES ART DECORATIFS

H&M CONSCIOUS EXCLUSIVE & MUSEE DES ART DECORATIFS

Szwedzki koncern podejmuje współpracę z muzeum i francuską fashionistką. Sprawdźcie efekty!

H&M nawiązał współpracę z Musée des Arts Décoratifs mieszczącym się w Palais du Louvre w Paryżu. Nowa kolekcja H&M Conscious Exclusive, inspirowana zasobami archiwów muzeum, pojawi się w wybranych sklepach 7 kwietnia w związku z otwarciem wystawy Fashion forward - Three centuries of fashion.

 

Twarzą kampanii będzie paryska dyrektor artystyczna, koneserka stylu i propagatorka zrównoważonego rozwoju, a także córka Carine RoitfeldJulia Restoin Roitfeld. – Promowanie tego niezwykłego projektu to dla mnie wielki zaszczyt. Uważam, że pomysł stworzenia kolekcji inspirowanej historią sztuki i mody jest rewelacyjny. Zwłaszcza, że kolekcja wykonana jest z innowacyjnych i zrównoważonych materiałów, które są przyszłością mody – mówi gwiazda.

 

Podczas opracowywania kolekcji Conscious Exclusive zespół projektantów H&M ściśle współpracował z muzeum czerpiąc inspirację z jego bogatych zbiorów obrazujących modę na przestrzeni stuleci, a także z prac takich artystów jak Gustave Moreau. Efektem jest linia wytwornych i nowoczesnych propozycji z odniesieniami do  estetyki historycznego dziedzictwa. – W tej kolekcji wynosimy ideę zrównoważonego rozwoju na nowy poziom. Zastosowaliśmy nowe materiały, takie jak koraliki i cyrkonie ze szkła pochodzącego z recyklingu czy Denimite - materiał wykonany ze znoszonego, poddanego recyklingowi denimu, i stworzyliśmy współczesne modele przesiąknięte wyrafinowanym czarem – tłumaczy Ann-Sofie Johansson, Creative Advisor H&M.

 

H&M będzie wyłącznym sponsorem nadchodzącej wystawy, na której znajdą się wybrane modele z archiwów H&M, a wśród nich jedna sylwetka pochodząca z pierwszej współpracy H&M z Karlem Lagerfeldem w 2004 roku i jednen look z nowej kolekcji Conscious Exclusive.

 

Cała kolekcja obejmująca odzież i akcesoria dla kobiet będzie dostępna od 7 kwietnia 2016 roku w prawie 180 sklepach na świecie oraz online. Zobaczcie efekty sesji zdjęciowej w Paryżu i pierwsze projkety!

video

CHANEL JESIEŃ ZIMA 2022/23

tagi: H&M Conscious | H&M Julia Restoin Roitfeld | Musee Des Arts Decoratifs H&M | H&M |

podobne artykuły