PL / EN
HELENA RUBINSTEIN PRODIGY CELLGLOW – AWANGARDOWE PIĘKNO

HELENA RUBINSTEIN PRODIGY CELLGLOW – AWANGARDOWE PIĘKNO

Awangardowe produkty pielęgnacyjne do twarzy od kultowej marki.

 

PRODIGY CELLGLOW marki HELENA RUBINSTEIN to przełomowa linia produktów do pielęgnacji o działaniu przeciwstarzeniowym i rozświetlającym. Odkryjcie idealną symbiozę nauki i piękna!

Helena Rubinstein była kobietą obdarzoną awangardową wizją, inicjatorką kosmetycznej rewolucji. Nie miała jednak pojęcia, że w 1902 roku zacznie zmieniać świat kosmetyków. Chociaż zaczynała od zera, działała w przekonaniu, że piękno może wzmocnić pozycję kobiet, co zmotywowało ją do zbudowania prawdziwego imperium. 

Przez całe swoje życie współpracowała z najwybitniejszymi naukowcami swych czasów, takimi jak
dr Emmie List (dzięki niej stworzyła swój pierwszy peeling) czy Marcellin Berthelot – wspaniały chemik i biolog, który potwierdził jej przypuszczenie, że istnieją trzy rodzaje skóry. Helena Rubinstein, otoczona ekspertami, nigdy nie przestała rozwijać nauki poświęconej pięknu oraz wymyślać awangardowych kosmetyków do pielęgnacji skóry.

Tę symbiozę nauki i piękna wyniesiono teraz na wyższy poziom za sprawą PRODIGY CELLGLOW – gamy produktów pielęgnacyjnych nowej generacji o działaniu przeciwstarzeniowym i rozświetlającym.


PIONIER W DZIEDZINIE NAUKI O KOMÓRKACH SKÓRY 

Dziś, bardziej niż kiedykolwiek wcześniej, marka HELENA RUBINSTEIN po raz kolejny rewolucjonizuje pielęgnację skóry i otwiera przed nią nowe możliwości, skupiając swoją uwagę na przeprogramowaniu komórek.  

Zainspirowana awangardowym duchem swojej założycielki, jako pierwsza zastosowała w pielęgnacji skóry komórki macierzyste, dzięki czemu wyniosła naukę o komórkach skóry do rangi unikatowej wiedzy specjalistycznej.

SZAROTKA ALPEJSKA - BIAŁY DIAMENT ALP

Szarotka alpejska to niewielki biały kwiatek, który rośnie przede wszystkim na najwyższych szczytach Alp Szwajcarskich, ponad 3000 m n.p.m. Posiada wyjątkowe zdolności – doskonale radzi sobie w najbardziej ekstremalnych warunkach. Jest odporna na porywiste wiatry, intensywne promieniowanie UV oraz niską temperaturę: nawet do -30°C. Słynie jako kwiat, który nigdy nie więdnie; absolutna odporność i siła pozwalają jej produkować wyjątkowe przeciwstarzeniowe molekuły o niezrównanych zaletach. Spośród wszystkich odmian szarotki alpejskiej Laboratoria HELENA RUBINSTEIN wybrały najsilniejszą: Alpha-Edelweiss.

Ponieważ szarotka alpejska jest rośliną rzadką i cenną, HELENA RUBINSTEIN wdrożyła ekologiczną metodę ekstrakcji i współpracuje z odpowiedzialnym dostawcą surowca – firmą posiadającą certyfikaty „Ecocert” i „Fair-Trade For Life”, która obsadza ponownie 100% szarotki alpejskiej użytej do produkcji.


KOMÓRKI MACIERZYSTE – KRÓLOWE W ŚWIECIE ROŚLIN

Tajemnica PRODIGY CELLGLOW polega na wykorzystywaniu niezróżnicowanych komórek macierzystych szarotki alpejskiej, jednych z najsilniejszych komórek w całym świecie roślin, obdarzonych niewyczerpanym potencjałem regeneracyjnym. Z pojedynczej komórki tego kwiatu może odrodzić się cała nowa roślina. Ponadto wykazują one duże powinowactwo do skóry, co sprawia, że toleruje je każda skóra, nawet wrażliwa.

CELLULAR SUPREMEOF EDELWEISSTM - POTRÓJNY EKSTRAKT

Aby wykorzystać wszystkie niezwykłe składniki aktywne szarotki alpejskiej, jej komórki macierzyste łączy się z dwoma innymi ekstraktami: z płynnym ekstraktem z szarotki alpejskiej, bogatym w kwas leontopodowy (silny antyoksydant chroniący DNA rośliny) oraz z ekstraktem lipidowym o intensywnym działaniu odżywczym.

Cellular Supreme of EdelweissTM stanowi efekt potrójnej ekstrakcji: jest nowym, przełomowym składnikiem, skutecznie oddziałującym na komórki.

O KROK BLIŻEJ DO DŁUGOWIECZNOŚCI

 „Wszyscy rodzimy się z określonym programem genetycznym, ale z biegiem lat komórki ulegają rozprogramowaniu. Co by było, gdybyśmy mogli je przeprogramować?” – zadaje retoryczne pytanie dr Jean-Marc Lemaître,  dyrektor Działu Badań w INSERM 

Zdaniem doktora Jeana-Marca Lemaître’a, dyrektora Działu Badań w INSERM (Francuskim Narodowym Instytucie Zdrowia i Badań Medycznych), starzenie się to proces rozprogramowania.   Skóra jest zaprogramowana do odnawiania się przez całe życie.


Z wiekiem i na skutek codziennego oddziaływania szkodliwych czynników zewnętrznych (stres oksydacyjny), program ten zaczyna się zmieniać: pojawiają się starzejące się komórki, które wydzielają molekuły niszczące środowisko komórek.

Powstaje błędne koło. Samoodnowa komórek naskórka i regeneracja tkanki ulega upośledzeniu. Szybciej pojawiają się oznaki starzenia się skóry: utrata blasku i gęstości, przebarwienia (plamy starcze) i suchość skóry.

Dr Lemaître ze swoim zespołem zaczął się przyglądać temu, co rzeczywiście zachodzi wewnątrz skóry i podjął próbę przeprogramowania starzejących się komórek na  młode. W 2012 roku w starych (niekiedy stuletnich) komórkach udało się zahamować sygnały o starzeniu wysyłane przez stare komórki oraz zaktywizować produkcję sygnałów młodości.

W tym samym roku japoński lekarz Shinya Yamanaka i brytyjski biolog John B. Gurdon otrzymali Nagrodę Nobla w dziedzinie medycyny za pracę nad tym samym zagadnieniem. Badacze uczynili przeprogramowanie komórek głównym postulatem medycyny XXI wieku. Również w tym roku Laboratoria HELENA RUBINSTEIN podpisały umowę dotyczącą akademickiej współpracy badawczej nad tym tematem z dr Lemaître’m.

Partnerzy, zainspirowani swoimi odkryciami, wybrali szarotkę alpejską i postanowili przebadać skuteczność działania Cellular Supreme of EdelweissTM na fibroblasty pochodzące ze skóry 69-letniej osoby. Zaobserwowano, że zmniejszyła się ekspresja 58 genów związanych ze starzeniem się i zaktywizowały się sygnały młodości. 


PROGRAM ROZŚWIETLAJĄCY PRODIGY CELLGLOW 

RENEWING CONCENTRATE KONCENTRAT GŁĘBOKO ODNAWIAJĄCY SKÓRĘ

Ten główny bohater pielęgnacji przeciwzmarszczkoweji rozświetlającej inspirowany był szczegółowymi badaniami nad przeprogramowywaniem komórek. Produkt zawiera największą ilość (10%!) Cellular Supreme of EdelweissTM, dzięki czemu trwale zagęszcza skórę i rozświetla cerę.

Świeża, różana formuła, intensywnie nasycona składnikami nawilżającymi, zaspokaja pragnienie skóry i zapewnia jej komfort przez cały dzień. Skóra jest bardziej wypełniona i natychmiast rozświetla się zdrowym blaskiem. 

Koncentrant głęboko odnawiający Renewing Concentrate - kup tutaj


INTENSE CLARITY ESSENCE – ESENCJA INTENSYWNIE ROZŚWIETLAJACA SKÓRĘ

Intense Clarity Essence  – pierwszy etap rytuału pielęgnacyjnego – rozjaśnia skórę, ponieważ wygładza jej powierzchnię, a dzięki aktywnym składnikom pobudza ją do wchłaniania nakładanego potem koncentratu.

Formuła esencji zawiera:

  • Komórki macierzyste szarotki alpejskiej oraz płynny ekstrakt z szarotki alpejskiej, bogaty w kwas leontopodowy o działaniu przeciwstarzeniowym i regenerującym;
  • Kwas glikolowy o keratolitycznym działaniu złuszczającym, który intensywnie odnawia powierzchnię skóry;
  • Witaminę CG (glikozylowaną witaminę C), znaną z właściwości rozświetlających, która zapewnia skórze świeży, zrewitalizowany wygląd.

Niezwykle świeża, płynna formuła łączy się ze skórą i zapewnia natychmiastowe uczucie nawilżenia.

Esencja rozświetlająca Intense Clarity Essence - kup tutaj


RADIANT REGENERATING CREAM – KREM REGENERUJĄCY I ROZŚWIETLAJĄCY SKÓRĘ

Radiant Regenerating Cream stanowi trzeci etap rytuału pielęgnacyjnego. Gęsty różany balsam łagodnie topnieje na skórze i cudownie w nią wnika. Dzięki przełomowej technologii pozostawia na skórze napinającą warstwę.  

Oprócz legendarnego składnika Cellular Supreme of EdelweissTM, formułę kremu wzbogacono również w:

  • Adenozynę i tetrapeptydy, aby wygładzać i ponownie zagęszczać skórę;
  • LHA (lipohydroksykwas), który błyskawicznie i długotrwale rozświetla skórę. 

Naturalny różany kolor produktu zapewnia skórze natychmiastowy efekt blasku.

Krem regenerujący Radiant Regenerating Cream - kup tutaj


RADIANT EYE TREATMENT – KREM ROZŚWIETLAJĄCY SKÓRĘ WOKÓŁ OCZU

Oczy to najbardziej ekspresyjna partia twarzy, lecz skóra wokół nich jest cieńsza. Mięśnie powiek są hiperaktywne, a skóra nieustannie napinana, co negatywnie wpływa na jej elastyczność. Aby błyskawicznie szerzej otworzyć oczy i ożywić spojrzenie, HELENA RUBINSTEIN prezentuje nowy etap rytuału PRODIGY CELLGLOW – krem rozświetlający okolice oczu. Jego formuła nasycona jest składnikami, które błyskawicznie wygładzają, zagęszczają i wyraźnie rozświetlają. 

Delikatny różany balsam zawiera skoncentrowany składnik Cellular Supreme of Edelweiss™, dzięki czemu  wygładza i odmładza kontur oka. Komórki macierzyste z szarotki alpejskiej regenerują, ekstrakt lipidowy odżywia i zapewnia uczucie komfortu, a ekstrakt z kwasu leontopodowego działa antyoksydacyjnie. Skóra jest odmłodzona, uniesiona i promienna. Dodatkowo peptydy ryżowe poprawiają jej napięcie.

Kompleks pięciu 5 ekstraktów roślinnych przeciwdziałających opuchnięciom zapewnia oczom wypoczęty wygląd. W składzie: escyna (z nasion kasztanowca), pączki buku, myszopłoch, kofeina i  haematococcus (mikroalgi). Komponenty te stymulują mikrokrążenie i jednocześnie zapobiegają rozluźnieniu tkanek oraz chronią przed pojawianiem się oznak starzenia.

Optycznie rozświetlające drobinki masy perłowej dodają skórze wokół oczu blasku i przejrzystości: rozświetlają i rozpraszają światło. Dzięki nim wyraźnie wyrównuje się koloryt skóry (efekt soft-focus) i minimalizuje się kontrast między ciemnymi i jasnymi partiami skóry.

Krem pod oczy Radiant Eye Treatment - kup tutaj

 

Produkty marki HELENA RUBINSTEIN są dostępne w wybranych perfumeriach sieci Sephora w całej Polsce oraz w sklepie internetowym sephora.pl.

Więcej o filozofii marki HELENA RUBINSTEIN i linii PRODIGY CELLGLOW przeczytacie na Instagramie Agaty Tanter: @agatatanter oraz odkryjecie w ekskluzywnym wywiadzie redaktor naczelnej Lamode.info z Katarzyną Wyciszkiewicz, National Education Manager marki HELENA RUBINSTEIN:

 

fot. materiały prasowe

video

CHANEL CRUISE 2022/23

tagi: Helena Rubinstein |

podobne artykuły