PL / EN
Logotyp serwisu lamode.info
GEORGE CLOONEY NA ŁAMACH GRUDNIOWEGO „W MAGAZINE”

GEORGE CLOONEY NA ŁAMACH GRUDNIOWEGO „W MAGAZINE”

W okładkowej sesji grudniowego numeru „W Magazine” pojawił się gwiazdor Hollywood - George Clooney. Sprawdźcie szczegóły!

Znany hollywoodzki aktor, George Clooney pojawił się w okładkowej sesji grudniowego numeru „W Magazine”. Fotografie wyróżnia przede wszystkim estetyka na pograniczu op-artu i surrealizmu. Motywem przewodnim sesji są kropki, które pojawiają się wszędzie - od tła poprzez garderobę amerykańskiego aktora. Z pomiędzy nich wyłania się twarz Georga Clooneya, która jest jedynym elementem nadającym obrazom realizmu.

Powyższy efekt to dzieło japońskiej artystki, Yayoi Kusamy, jednej z prekursorek pop-artu, którą inspirował się m.in. Andy Warhol. Charakterystyczne kropki to już lejtmotyw jej twórczości. Co ciekawe, pomysł wziął się z halucynacji, a pierwsza praca, w której go wykorzystała pochodzi już z lat 30.

 

Poza kropkami, w sesji występują również dwa zdjęcia zupełnie odbiegające od charakteru pozostałych. Mimo że prezentują dużo oszczędniejszą estetykę, trudno nazwać je realistycznymi. Clooney został sfotografowany na czarnym tle i wygląda jakby unosił się w bliżej nieokreślonej przestrzeni.

 

W wywiadzie dla „W Magazine”, który towarzyszy fotografiom, aktor opowiada o pracy nad nowym filmem „The Monument Men”, o Hitlerze i sztuce oraz o jego nastoletnim zauroczeniu Audrey Hepburn, którą pierwszy raz zobaczył w „Rzymskich wakacjach”, mając jedenaście lat.

 

Zapraszamy do galerii!

 

 

video

POKAZ MODY: DYPLOMY ASP

tagi: George Clooney W Magazine | George Clooney | W Magazine | George Clooney na okładce W Magazine | George Clooney pop-art |

podobne artykuły