PL / EN
DIESELPUNK I JEGO INTERPRETACJA W KOLEKCJI KAMILI GAWROŃSKIEJ-KASPERSKIEJ

DIESELPUNK I JEGO INTERPRETACJA W KOLEKCJI KAMILI GAWROŃSKIEJ-KASPERSKIEJ

Idea światów alternatywnych, cyberpunk i moda kolekcja "Diesel"  projektantki Kamili Gawrońskiej-Kasperskiej.

Kamila Gawrońska-Kasperska w swojej zawodowej karierze do tej pory skupiała się głównie na kostiumografii. Dało jej to jednak niesamowity warsztat, który obecnie wykorzystuje, tworząc kolekcje, które śmiało mogą posłużyć w codziennych stylizacjach.

 

Nazwa kolekcji Diesel nie wywodzi się bynajmniej z pasji do szybkich samochodów, ale jak tłumaczy nam projektantka:

 

Nazwa Diesel pochodzi od Dieselpunku - jednego z nurtów w fantastyce nawiązującego do idei światów alternatywnych . Ten z kolei wywodzi się z bardziej ogólnego nurtu - cyberpunku. Źródła obu kierunków należy upatrywać w literaturze, która szybko stała sie bodźcem dla rzeszy fanów tej estetyki, a przejawiającej się w sposobie życia i modzie oraz kolejnych dziedzin sztuki takich jak np. film. W tym drugim przypadku moje ogólne nawiązanie do idei dieselpunkowych znajdują potwierdzenie m.in. w "Sky Captain and The World of Tomorrow" w reż. Kerry Conran.

 

W kolekcji projektantka bawi się kontrastami, zestawiając ze sobą różne gatunki i faktury tkanin, w ramach jednego koloru. Połyskujący lateks czy materiał przypominający skórę jaszczurki łączą się z transparentnymi materiałami, ujawniającymi kolor ciała. Dzięki takiemu zabiegowi udało się wydobyć i podkreślić poszczególne linie kroju.

video

CHANEL JESIEŃ ZIMA 2022/23

tagi: Kamila Gawrońska-Kasperska | Diesel | moda polska | kolekcja |

podobne artykuły