Logotyp serwisu lamode.info
CZARNE SŁOŃCE – SESJA W VOGUE PARIS

CZARNE SŁOŃCE – SESJA W VOGUE PARIS

Niepokojąca Raquel Zimmermann, spalana czarnym słońcem, pozuje do obiektywu Davida Simsa – jednego z najlepszych żyjących portrecistów.

W czerwcowo-lipcowym wydaniu francuskiego Vogue (nr 918), na stronach 136-145, opublikowano sesję „Soleil noir” autorstwa fotografa Davida Simsa i stylistki Beat Bolliger. Do czarno-białych zdjęć w całości wykonanych w studio pozowała brazylijska topmodelka Raquel Zimmermann. Niepokorna atmosfera sesja została stworzona za pomocą ubrań takich projektantów jak: Vivienne Westwood, Pucci, Comme des Garcons, YSL, Issey Miyake, Yohji Yamamoto, Givenchy, JPG, a także Miu Miu i Chanel.

 

Utrzymana w totalnej czerni sesja zdjęciowa jest awangardowa i nieco tajemnicza. Czarna skóra bielizny i okryć wierzchnich występuje tylko w towarzystwie alabastrowo białej skóry pięknej Raquel. Gdzieniegdzie zestawiona została z szyfonem i satyną, również w kolorze mrocznej czerni. Niepokojące fotografie przywodzą na myśl inspiracje erotyką oraz męskością. Siła – jej główny atrybut wprost emanuje z – jak zawsze - intrygujących, tajemniczych zdjęć Davida Simsa. 

 

tagi: editorial | Vogue FR | Raquel Zimmermann | David Sims |

podobne artykuły