Efektem tej wyjątkowej współpracy jest zrównoważona kolekcja kapsułowa, bazująca na identyfikowalnej I regeneratywnej wełnie merino, powstającej w duchu rolnictwa regeneratywnego. To prawdziwa tkanina przyszłości.
Kolekcja COS x NATIVA TM z wełną przyszłości
COS nawiązał wspołpracę z NATIVATM, wiodącym dostawcą luksusowej wełny Merino, aby wspolnie stworzyć limitowaną kolekcję kapsułową, promującą zrownoważone rolnictwo regeneratywne i jego wpływ na środowisko.
COS x NATIVA (fot. materiały prasowe)
COS kładzie duży nacisk na transparentność i kontrolę procesu pozyskiwania oraz przetwarzania surowcow wykorzystywanych w swoich kolekcjach. Wspołpraca z NATIVATM wspiera zaangażowanie producenta w pielęgnowanie zrownoważonych ekosystemów. Holistyczne podejście NATIVATM do rolnictwa regeneratywnego jest dostosowane do indywidualnych potrzeb każdego gospodarstwa. Dąży do poprawy jakości gleby i wody, zwiększenia wchłaniania CO2, poprawy dobrostanu zwierząt, a także umacniania pozycji rolnictwa oraz lokalnych społeczności.
COS x NATIVA (fot. materiały prasowe)
„Społka NATIVATM jest pionierem w nowym podejściu do produkcji najwyższej jakości wełny Merino. Dzięki podejmowanym działaniom, które wspierają naszych partnerów w praktykach rolnictwa regeneratywnego, oraz wprowadzeniu pełnej transparentności i identyfikowalności surowcow w całym łañcuchu dostaw za pomocą technologii Blockchain, nazwa NATIVATM na etykiecie staje się gwarancją jakości i najwyższych standardow środowiskowych.” — mowi Nicolas Sapelli, dyrektor ds. zaopatrzenia w NATIVATM.
Kolekcja COS x NATIVA: materiały
W kolekcjach wykorzystano materiały, wykonane z wełny certyfikowanej zarowno przez Responsible Wool Standard, jak i Responsible Mohair Standard, a także z przetworzonej i ponownie wykorzystanej wełny. Ponadczasowy design marki COS, bezkompromisowa jakość oraz skrupulatne wykonanie to cechy charakterystyczne dla całej linii.
8-eIementowa kolekcja z wełny regeneratywnej COS x NATIVATM dostępna będzie w sklepach stacjonarnych i online na całym świecie od stycznia 2024 roku.
Wełna Nativa (fot. materiały prasowe)
Zdjęcie główne: materiały prasowe