Logotyp serwisu lamode.info
COS PREZENTUJE KOLEKCJĘ JESIEŃ-ZIMA 2023 PODCZAS NOWOJORSKIEGO TYGODNIA MODY

COS PREZENTUJE KOLEKCJĘ JESIEŃ-ZIMA 2023 PODCZAS NOWOJORSKIEGO TYGODNIA MODY

COS powrócił na wrześniowy New York Fashion Week, prezentując kolekcję na sezon Jesień-Zima 2023.

Spis treści

1. Kolekcja COS na sezon fw2023

2.  Zrównoważony rozwój w COS

3. O marce COS

To podróż pełna kontrastów, gdzie tradycja splata się z innowacją, tworząc nową interpretację archetypów COS. Ta elegancka, a zarazem wyrazista kolekcja prezentuje 43 niepowtarzalne stylizacje, będące kwintesencją ponadczasowości, bezkompromisowej jakości i wszechstronnego ubioru na każdą porę dnia.

Podczas pokazu swoją premierę miała także już trzecia kapsułowa linia COS Atelier na Jesień-Zimę 2023, zakorzeniona w doskonałym rzemiośle i innowacji. Pojawia się tu skomplikowany, ręcznie wykonany haft, stworzony z użyciem moheru, spełniającego Responsible Mohair Standard. Delikatne, skórzane frędzle ozdabiają wełniane okrycia wierzchnie, wykonane z materiałów pozostałych po cięciu.

Kolekcja COS na sezon fw2023

Kolekcja czerpie inspiracje z natury - kojące, neutralne odcienie przeplatają się z bogatymi, ziemistymi brązami i unikatowymi wzorami. Matowe faktury harmonijnie współgrają z metalicznym blaskiem, tworząc niepowtarzalny efekt. Priorytetami są wysoka jakość i trwałość. Możliwość regulacji gwarantuje idealne dopasowanie klasycznego, dobrze skrojonego garnituru.

Dwustronne elementy dodają wszechstronności, umożliwiając odzieży spełnianie różnorodnych funkcji. Codzienne ubrania zyskują unikatowego charakteru, dzięki różnorodnym fakturom, takimi jak miękka skóra, jodełka oraz grube dzianiny. COS dba o odpowiedni dobór surowców przez cały proces produkcji. Ponad 92% kolekcji wykonano z materiałów pozyskanych w sposób bardziej zrównoważony - w tym z wysokiej jakości dzianiny z przetworzonego kaszmiru z certyfikatem GCS.

COS JESIEŃ-ZIMA 2023 (fot. materiały prasowe)

COS JESIEŃ-ZIMA 2023 (fot. materiały prasowe)

Scenografię pokazu osadzono na tle zachodzącego słońca nad rzeką Hudson, w eleganckich wnętrzach Manhattan Classic Car Club. Głęboki. Ciemnobrązowy wybieg kontrastował z opalizującym blaskiem metalicznych rzeźb, które otaczały przestrzeń, chwytając urok wieczornego światła.

Wybrane elementy z kolekcji prezentowanej na pokazie, dostępne są już w sklepach marki COS orazna stronie cos.com. Kolejne modele (w limitowanej ilości), pojawią się w trakcie sezonu, podczas gdy kolekcja COS Atelier będzie dostępna od października.

 Wśród gości pokazu znaleźli się:

• Jodie Turner-Smith

• Joshua Jackson

• Camille Rowe

• Kelela

• Curtis Harding

• Evan Mock

• Suki Waterhouse

• Imogen Waterhouse

• Heart Evangelista

• Nicole Warne

• Caro Daur

• Leonie Hanne

• Lauren Tsai

• Bow Maylada

Tul Pakorn

• Alek Teeradetch

• Yvesmark Chery

 Zrównoważony rozwój w COS

Marka COS przy produkcji pokazu współpracowała z firmą Bureau Betak. Jest to pierwsza agencja na świecie, specjalizująca się w sektorze mody luksusowej, która otrzymała certyfikat ISO 20121 za zrównoważone zarządzanie wydarzeniami. Dzięki tej współpracy udało się stworzyć event, w którym zrównoważony rozwój stanowi główny element koncepcji.

Materiały wykorzystane w pokazie zostały albo wypożyczone, albo instalowane i demontowane wsposób zapewniający zachowanie ich jakości, tak, by mogły zostać wykorzystane ponownie. W tym roku COS nawiązało współpracę z Departamentem Kultury Nowego Jorku w ramach programu Materials for the Arts, służącego ponownemu, kreatywnemu wykorzystywaniu użytkowanych materiałów. Program udostępnia organizacjom non-profit, szkołom publicznym oraz agencjom miejskim dostęp do darmowych materiałów.

Dywany oraz struktury z falistego aluminium użyte podczas pokazu, zostaną przekazane do wykorzystania, jako materiał na budowę dachów. MFTA średnio gromadzi rocznie ponad 680 ton materiałów, które następnie bezpłatnie przekazuje organizacjom członkowskim. Oprócz dostarczania materiałów, MFTA oferuje szereg programów ,wspieranych przez swojego partnera non-profit - Friends of Materials for the Arts, w tym Galerię MFTA, Third Thursday oraz Centrum Edukacyjne MFTA.

COS współpracuje również z firmą konsultingową ds. zrównoważonego rozwoju - Honeycomb Strategies (certyfikowana spółką B i certyfikowaną WBENC), w poszukiwaniu sposobów na zmniejszenie wpływu na środowisko pokazu oraz rozwiązań, kompensujących ewentualne szkodliwe emisje. W tym roku marka wspiera akcje sadzenia drzew w Kambodży, wiercenia studni w Erytrei i produkcję energii wiatrowej w Indiach.

O marce COS

Inspirowana współczesną kulturą i sztuką, londyńska marka COS słynie ze swoich nowoczesnych interpretacji modowej klasyki i długowiecznych, wszechstronnych kolekcji. COS w swoich projektach zawsze dąży do najwyższej jakości i angażuje się w działania na rzecz zrównoważonego rozwoju w modzie. Marka stawia na innowacyjne detale i materiały, które powstają z wykorzystaniem najnowszych technologii w dziedzinie ekologicznego pozyskiwania włókien. Tak powstają unikalne kolekcje marki, które łączą funkcjonalność z ponadczasowym stylem.

@cosstores

COS.com

Zdjęcie główne: materiały prasowe

tagi: Fashion Week | NY | COS |

podobne artykuły