Logotyp serwisu lamode.info
COS x LEA COLOMBO: limitowana kolekcja i wystaw prac artystki

COS x LEA COLOMBO: limitowana kolekcja i wystaw prac artystki

Poszukiwanie dwuznaczności, równowagi i napięć pod postacią mody.

W lipcu do COS zawita pełen życia, nastrojowy świat Lei Colombo – urodzonej w Kapsztadzie, artystki i fotografki. Jako kolejny krok działań marki na rzecz społeczności kreatywnej, współpraca COS × Lea Colombo obejmie optymistyczną, limitowaną kolekcję oraz porywającą wystawę w hybrydowym sklepie COS w przestrzeni Coal Drops Yard w Londynie. Wyjątkowy butik jest miejscem żyjącym kulturą współczesną, gdzie regularnie prezentowane są prace rozwijających się i uznanych twórców. Najnowsza wystawa skupi się wokół motywów i barw, które tworzą sedno twórczej praktyki Colombo – obejmującej sztuki piękne, instalacje i performans.

Motywy w kolekcji pochodzą z serii poświęconej kwiatom – to żywe, kolorowe obrazy, które tworzę w ciemni. Mocne, kontrastujące barwy zestawiam z delikatnymi kwiecistymi formami, co odzwierciedla moje poszukiwania dwuznaczności, równowagi i napięć. Prace powstały w Kapsztadzie, gdzie moją twórczość wzbudza niezwykłe naturalne piękno. Przeniesienie go na ubrania jest cudowną przemianą energii – komentuje artystka, która jest także autorką pełnych emocji i koloru zdjęć do kampanii kolekcji.

fot. Lea Colombo

Dyrektorka wzornictwa COS Karin Gustafsson mówi: – W projektowaniu zawsze inspirują nas inne dziedziny twórczości. Możliwość współpracy z Leą i poznania jej unikalnych metod pomogła nam ponownie odkryć DNA naszej marki – i na nowo wyobrazić sobie jej projekty. To właśnie przez współbrzmienie sztuki i mody możemy czerpać z entuzjastycznego spojrzenia Lei na kolor, a także inspirować jej indywidualnym podejściem do stylu.

Trzy ekskluzywne nadruki, bazujące na pracach Colombo, pokrywają elementy klasycznej letniej garderoby dla kobiet i mężczyzn, w tym koszulki, koszule, sukienki i akcesoria. Napędzając innowacje i rozwój ekonomii o zamkniętym obiegu surowców, wszystkie damskie stroje kąpielowe w kolekcji wykorzystują zrównoważony materiał Econyl®. To w 100% regenerowane włókno nylonowe, które może być wielokrotnie poddawane recyklingowi.


Kolekcja kapsułowa jest dostępna przez ograniczony czas: w wybranych sklepach COS i na cos.com.

 

COS to marka mody inspirowanej współczesną kulturą i sztuką. W siedzibie w Londynie tworzy projekty, które słyną z nowoczesnych interpretacji klasyki i kolekcji, których elementy trwają przez wiele sezonów. Z dążenia do najwyższej jakości i zaangażowania w zrównoważony rozwój rodzi się wyjątkowe podejście COS do projektowania: unikalne połączenie funkcjonalności i stylu. Elementy eksperymentalnego wzornictwa i innowacje materiałowe regularnie podlegają zmianom, by nieustannie oferować najnowocześniejszą modę i odpowiedzialnie korzystać z materiałów: pochodzących z recyklingu, odnowionych lub pozyskanych w zrównoważony sposób.

Lea Colombo – artystka samouk urodzona w 1993 r. w Kapsztadzie, jest twórczą wędrowniczką. Komercyjna praca fotografki i reżyserki ugruntowała jej pozycję wśród najbardziej wpływowych nazwisk świata mody. Jednocześnie jej status artystki sztuk pięknych szybko zyskuje na znaczeniu. Znana z odważnego i nasyconego stylu, bada wartości i związki między kolorem, światłem i emocjami. Sztuka Colombo odzwierciedla osobowość autorki – nie boi się przekraczać granic.


COS Coal Drops Yard

Sklep COS w londyńskiej dzielnicy King's Cross znajduje się w Coal Drops Yard – dawnej przeładowni węgla, przekształconej w innowacyjne centrum handlu i stylu życia. Za projekt przestrzeni odpowiada wiodąca firma architektoniczna Heatherwick Studio.

Oferta sklepu łączy produkty niezależnych marek wellness i lifestyle oraz wydawnictwa ze starannie wyselekcjonowanymi projektami z kolekcji COS. Po ugruntowaniu tradycji współpracy ze światem sztuki, wzornictwa i architektury, marka dzieli się inspiracjami w hybrydowej przestrzeni, która oferuje całkowicie unikalne doświadczenie.

Sklep funkcjonuje również jako wielofunkcyjna przestrzeń wystawowa. Znajdują się w nim dzieła sztuki site-specific, stworzone z myślą o tej lokalizacji: instalacje „Orbits” projektanta Paula Cocksedge'a oraz „Conifera” architekta Arthura Mamou-Maniego i jego pracowni. Jednocześnie galeria udostępnia przestrzeń rozwijającym się artystom.

W ramach Londyńskiego Tygodnia Rzemiosła 2022, projektantka tekstyliów i tkaczka Maria Sigma przeprowadziła pokazy na żywo i stworzyła w witrynie sklepu wyjątkową instalację, wykonaną z przędzy COS pochodzących z recyklingu. Sklep gościł również kompozytorkę i dramaturżkę Klein, która wykonała niespotykany set didżejski podczas wydarzenia poza głównym nurtem kultowej imprezy COS × Serpentine Galleries Park Nights.

 

tagi: COS |

podobne artykuły