PL / EN
CAMEL

CAMEL

…czyli modny kolor wielbłądziej wełny.

Powrócił i rozgościł się w modzie na dobre. Tak szybko, że nim się obejrzeliśmy królował na wybiegach. Choć przez pewien czas był trochę zapomniany, to śmiało stwierdzamy w tym sezonie jest niekwestionowaną gwiazdą!

 

To była kwestia czasu. Kolor camelowy powrócił i zagościł w tym sezonie na dobre. Zastanawiamy się jak mogliśmy bez niego żyć. Jego urok szczególnie docenili projektanci Chloe i Michael Kors. Niemal zdominował obie te kolekcje. W tym sezonie króluje bez wątpienia i to w całej palecie odcieni.

 

Jego pojawienie się symbolizuje triumfalny powrót klasyki. Jest jednym z tych kolorów bazowych, który dobrze wygląda w połączeniu z takimi kolorami jak granat, czerwień, pomarańcz (Tommy Hilfiger), a także  z bielą czy écru (Paul & Joe,  Stella McCartney). Jednak tej jesieni najmodniejszym lookiem jest  camel od stóp do głów czyli monochromia absolutna. Jeśli nie jesteśmy przekonani do tej propozycji, możemy wypróbować zestawienie camelu z dżinsem w klimacie lat siedemdziesiątych i Aniołków Charliego (Chloe, Tommy Hilfiger).

 

Kolor camelowy w swych kolekcjach pokazali również Gucci, Cerutti, Hermes,G. Ferre, DKNY, S. Ferragamo, Lanvin, Sonia Rykiel, Dries van Noten czy  Dolce & Gabbana.

 

Nie bójmy się postawić na camel, bo w tym sezonie nie powinno zabraknąć go w naszej szafie.  To bez wątpienia must have sezonu!

 

 

 

video

TRENDY JESIEŃ 2022

tagi: trend | pokaz mody | jesień-zima |

podobne artykuły