PL / EN
|BOUTIQUELAMODE.COM - TYDZIEŃ Z MARKĄ KAS KRYST|– HISTORIA MARKI

|BOUTIQUELAMODE.COM - TYDZIEŃ Z MARKĄ KAS KRYST|– HISTORIA MARKI

W tym tygodniu zoom na markę Kas Kryst. Jakie były jej początki i od czego wszystko się zaczęło? Przeczytajcie sami!

W tym tygodniu przybliżymy Wam markę Kas Kryst. Zaprezentujemy aktualną kolekcję dostępną w BoutiqueLaMode.com, zaoferujemy zniżkę -5% na cały asortyment, a także  przeprowadzimy z projektantką mini wywiad w formie KWESTIONARIUSZA.

 

 

Na początek historia marki:

 

Kas Kryst - polska projektantka. Absolwentka Projektowania Ubioru w Międzynarodowej Szkole Kostiumografii i Projektowania Ubioru w Warszawie. 

Jej pierwsza kolekcja “Nature of the Nature” na rok 2012 została zaprojektowana pod okiem znanego i cenionego polskiego projektanta Michała Szulca w ramach zajęć na uczelni.


Na początku października (2012) weszła do sprzedaży tańsza linia projektantki - black by kas. Kolekcja nie podlega regułom sezonowym. Składa się na nią wiele asortymentów dla kobiet.


Pod koniec grudnia 2012 Kas Kryst zaprezentowała swoją limitowaną kolekcję GOLD, która była wprowadzeniem do kolekcji "bunch-bunch" A/W 2013/2014. Tę kolekcję projektantka pokazała podczas FashionPhilosophy Fashion Week Poland w Łodzi gdzie otrzymała nagrodę od magazynu K MAG za najbardziej kreatywną kolekcję sceny OFF.
Kas Kryst jest również finalistką międzynarodowego konkursu "Złota NItka", gdzie w roku 2013 otrzymała wyróżnienie od portalu Fashionweare za kolekcję "bunch-bunch" A/W 2013/2014.


Podczas IX edycji FashionPhilosophy Fashion Week Poland projektantka pokazała swoją wiosenno-letnią kolekcję #ss2014. 


Na początku roku 2014 Kas otrzymała nominację od magazynu HIRO w kategorii moda. Miesięcznik ELLE wyróżnił projektantkę wśród najlepiej zapowiadających się dwudziestolatków w branży mody w Polsce


Twórczość Kas Kryst ukazała się w wielu magazynach drukowanych, m.in. K MAG, HIRO, ELLE, RYNEK MODY, okładka FASHION MAGAZINE, Art & Business, F5, Tygodnik Przekrój, EXKLUSIV, Miasto Kobiet oraz w licznych magazynach internetowych I na portalach zarówno polskich jak i zagranicznych.


Kolekcja dyplomowa “X” A/W 2014/2015 została wyróżniona przez portal LAMODE.info oraz przez Radę Programową Off Out of Schedule i została zaprezentowana podczas X edycji  FashionPhilosophy Fashion Week Poland.


Kolekcja na sezon S/S 2015 została ponownie zaprezentowana przez projektantkę na scenie OFF Out of Schedule podczas XI edycji FashionPhilosophy Fashion Week Poland gdzie została nagrodzona "nagrodą Macademian Girl" za najlepszą kolekcję OFFową.


Na początku roku 2015 Kas rozpoczęła współpracę z malezyjską projektantką Pearly Wong i otworzyła wspólnie dwu-miesięczny pop-up w centrum Berlina.


W lutym 2015 projektantka wypuściła swoją drugą linię "LABEL" z asortymentem dla kobiet i mężczyzn. Proste, do noszenia na co dzień ubrania i akcesoria. Kolekcja ta dostępna jest w BoutiqueLaMode.com – lookbook w galerii.


W marcu 2015 projektantka dostała wyróżnienie od szkoły MSKPU jako jedna z dziesięciu najzdolniejszych absolwentów. Podczas gali z okazji dziesięciolecia szkoły dostała nagrodę od Milan Style Academy z rąk Gianni Fontany.

 

W galerii prezentujemy linię LABEL, która aktualnie dostępna jest w BoutiqueLaMode.com. Tylko w tym tygodniu, od dziś do 29.03 do 23:59, -5% NA CAŁY ASORTYMENT (link).

 

video

100 LAT CHANEL N°5

tagi: Kas Kryst | KAs Kryst BoutiqueLaMode | BoutiqueLaMode.com | BoutiqueLaMode | butik lamode | KAs Kryst online | KAs Kryst historia marki | |

podobne artykuły